کد خبر: ۴۰۸۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
محمد فرزانی رئیس اتحادیه صنف شیرینی‌ساز، شیرینی فروش و کافه قنادی مشهد گفت: قیمت زولبیا و بامیه نسبت به سال گذشته ۷۵ تا ۸۰ درصد افزایش دارد.
ایسنا: رئیس اتحادیه صنف شیرینی‌ساز، شیرینی فروش و کافه قنادی مشهد گفت: قیمت زولبیا و بامیه نسبت به سال گذشته ۷۵ تا ۸۰ درصد افزایش دارد.

محمد فرزانی در خصوص قیمت زولبیا و بامیه اظهار کرد: ما قیمت زولبیا و بامیه را درخواست کردیم، کارهای مقدماتی انجام و مراحل قانونی طی شده و به تایید انجمن حمایت از مصرف کننده و بازرسی سازمان صمت رسیده، تنها کمیسیون نظارت باید به عنوان آخرین مقام این قیمت را تایید کند؛ احتمال دارد قیمت مصوب به زودی اعلام شود.

وی بیان کرد: زولبیا و بامیه در واحدهای درجه یک کیلویی ۹۰ هزار تومان و در واحدهای ممتاز کیلویی ۱۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده اما تا زمانی که ریاست کمیسیون نظارت تایید نکند، فروش با این قیمت قانونی نیست. قیمت زولبیا و بامیه نسبت به سال گذشته ۷۵ تا ۸۰ درصد افزایش دارد.

فرزانی با بیان اینکه اگرچه زولبیا و بامیه با سفره‌های افطاری عجین شده اما مانند سال‌های گذشته از آن استقبال نمی‌شود، عنوان کرد: بازار شیرینی در عید افت شدیدی داشت و یک علت افزایش قیمت مواد اولیه است که به تولید ما نیز تسری پیدا می‌کند و موجب افت فروش می‌شود. فروش نسبت به سال‌های گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه صنف شیرینی‌ساز، شیرینی فروش و کافه قنادی مشهد خاطرنشان کرد: مردم برای حفظ سلامت خود زولبیا و بامیه را از واحدهای مجاز خریداری کنند زیرا این محصول حساس است. مراکز مجاز مدام توسط بازرسان بهداشت و غذا و دارو کنترل می‌شوند. کارگاه‌های زیرزمینی از خلاء قانونی سواستفاده کرده و زولبیا و بامیه را به نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها ارائه می‌کنند.

وی در خصوص قیمت جعبه شیرینی گفت: مطلبی در خصوص فروش خالص جعبه در واحدهای شیرینی فروشی بیان شده که این اتفاق رخ نمی‌دهد. قیمت جعبه مانند سایر ملزومات یک کیلو شیرینی لحاظ شده، بنابراین اگر با وزن جعبه به فروش می‌رسانند، خلاف نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: