کد خبر: ۴۱۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۰۱

اف‌بی‌آی به خبر تحقیقات این سازمان درباره راب مالی واکنش نشان داد

اداره تحقیقات فدرال آمریکا به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نمی‌تواند تائید یا رد کند که در حال انجام تحقیقات از نماینده ویژه آمریکا در امور ایران است.
ایسنا: اداره تحقیقات فدرال آمریکا به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نمی‌تواند تائید یا رد کند که در حال انجام تحقیقات از نماینده ویژه آمریکا در امور ایران است.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در بیانیه‌ای خطاب به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که آنها نمی‌توانند تایید یا تکذیب کنند که در حال انجام تحقیقات درباره راب مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران هستند.

FBI در این بیانیه آورده است: ما وجود تحقیقات را نه تایید می‌کنیم و نه رد می‌کنیم و اظهار نظری نداریم.

روز جمعه گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در حال انجام تحقیقات از رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران است که به تازگی به مرخصی اجباری فرستاده شده و مجوز امنیتی او نیز به حالت تعلیق درآمده است.

وبگاه آمریکایی سمافور روز جمعه به نقل از یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد که تحقیقات امنیتی داخلی درباره راب مالی و نحوه استفاده او از اطلاعات طبقه‌بندی شده به اف‌بی‌آی واگذار شده است.

دو مقام وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر گفته بودند که دفتر امنیت دیپلماتیک این تحقیقات را رهبری می‌کند اما وبگاه سمافور گزارش داد که جزئیات بیشتر در مورد این پرونده نامشخص است و دخالت FBI حاکی از ظن یک جرم احتمالی است.