کد خبر: ۴۱۲۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۹۵۹

دیدار پوتین و رئیس واگنر در کاخ کرملین

سخنگوی کرملین گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کرملین با یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر و فرماندهان این گروه دیدار و درباره رویدادهای ۲۴ ژوئن گفتگو کرد
سخنگوی کرملین گفت، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کرملین با یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر و فرماندهان این گروه دیدار و درباره رویدادهای ۲۴ ژوئن گفتگو کرد.


به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: "در واقع، رئیس‌جمهور چنین جلسه‌ای داشت. او ۳۵ نفر را به این جلسه دعوت کرد. همه فرماندهان گروه و مدیریت گروه واگنر، از جمله پریگوژین. این دیدار در ۲۹ ژوئن (۸ تیر) در کرملین برگزار شد و تقریباً سه ساعت به طول انجامید."

سخنگوی کرملین گفت که جزئیات این نشست محرمانه است، اما هر دو فرمانده پوتین و واگنر به ارزیابی وقایع ۲۴ ژوئن پرداختند: "تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که رئیس جمهور ارزیابی از اقدامات شرکت واگنر در خط مقدم در طول عملیات ویژه نظامی و همچنین ارزیابی خود را از رویدادهای ۲۴ ژوئن ارائه کرد. پوتین به توضیحات فرماندهان گوش داد و گزینه‌های شغلی پیشنهاد کرد."

این سخنگو در پایان گفت: فرماندهان واگنر به پوتین گفتند که حامیان سرسخت او هستند و آماده ادامه جنگ برای روسیه هستند.

پریگوژین به دنبال یک درگیری طولانی مدت با مقامات ارشد نظامی روسیه در ۲۴ ژوئن به شورش مسلحانه‌ای دست زد که در آن او نیروهای خود را به روسیه هدایت کرد. پریگوژین، رئیس گروه واگنر، بر اساس معامله‌ای با میانجیگری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس به بلاروس رفت، پرونده جنایی که علیه پریگوژین به دلیل شورش مسلحانه گشوده شده بود، کنار گذاشته شد و تعهد شد که نیروهای واگنر که در "راهپیمایی عدالت" او شرکت کرده بودند، با توجه به خدمات قبلی خود به روسیه، با هیچ اقدامی روبرو نخواهند شد