کد خبر: ۴۱۲۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۸۶۱

وقتی آقای بازیگر از صداوسیما دلگیر است

سیروس همتی ـ بازیگر ـ که بنا دارد برای تلویزیون سریالی طنز بسازد، در عین حال می‌گوید که طرحش یک سال است سرگردان صداوسیماست و مدیران تلویزیون اصلا او را نمی‌شناسند. او ادامه می‌دهد: همه کارهای تلویزیون این روزها سفارشی شده است و جایی برای ارائه جوانان نیست.

ایسنا: سیروس همتی در گفت‌وگویی و در توضیح اینکه چرا مدت‌هاست در تلویزیون دیده نمی‌شود؟ می‌گوید: مدت‌هاست که اصلا پیشنهادی به من نشده، چند موردی هم که پیشنهاد داشتم اصلاً نقش‌های خوب و قابل قبولی نبودند که قبول کنم. ترجیحم همیشه در بازیگری این است که نقشم تاثیرگذار باشد. هیچ‌وقت اندازه نقش برایم مهم نبوده بلکه تاثیرش برایم اهمیت دارد.

او ادامه می‌دهد: فعلاً استندبای سریال «نیسان آبی ۲» هستم و ترجیحم این است اگر این سریال ساخته و از من دعوت شد، حضور پیدا کنم چون واقعاً این مجموعه در فصل اول توانست در دل بینندگان جا پیدا کند و فکر می‌کنم فصل دوم هم موفق باشد. فعلاً دعوتی از من نشده اما اگر پیش‌بینی درستی داشته باشم و اشتباه نکنم کاراکتر «جهان» باید ادامه داشته باشد؛ چراکه این شخصیت در فصل اول جان گرفته بود مگر اینکه اتفاقی بیفتد که رنگ و لعاب نقش تغییر کند و یا کلاً از من دعوتی نکنند.

قبول ندارم می‌گویند در صداوسیما باز است!

همتی در واکنش به این جمله که تاکید می‌شود «درِ صداوسیما به روی هنرمندان مردمی باز است»، اظهار می‌کند: به نظرم چندان هم این‌گونه نیست. حدود یک سال است که منتظر ساخت طرح سریال طنزم با عنوان «مبل» هستم و به دنبال تهیه‌کننده می‌گردم اما هیچکس ما را نمی‌شناسد. دوستانی بودند که در ظاهر از طرحم خوششان آمد اما در باطن ما را تحویل نگرفتند. متاسفانه در تلویزیون محلی برای تجربه جوانان وجود ندارد. من بنا دارم یک سریال طنز ۱۳ قسمتی بسازم و به شدت هم پایش می‌ایستم و اسپانسر برایش پیدا می‌کنم اما متاسفانه یک عده افراد مشخصی هستند که همان‌ها کار می‌کنند.

رمان جدید می‌نویسم

بازیگر سریال‌های «خاک سرخ»، «آشپزباشی»، «خداحافظ بچه»، «ماتادور» و «نیسان آبی» در پایان گفت‌وگویش با ایسنا اعلام می‌کند: این روزها مشغول نوشتن رمان هستم که امیدوارم طی یکی دو ماه آینده بتوانم آماده‌اش کنم. فکر می‌کنم اتفاق خوبی با این رمان برایم بیفتد. نام موقت این رمان «جنان» است که بعد از مجموعه داستان «ننه کاراته» و «یزله» اولین تجربه من در رمان‌نویسی است. رمان «جنان» قرار است در نشر نیستان به چاپ برسد. همچنین قرار است داستان «یزله»‌ به سفارش و پیشنهاد ناشر، کتاب صوتی شود.