کد خبر: ۴۱۲۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۰۵۲

ادعای جنجالی دروازه‌بان اسبق تیم‌ ملی درباره استقلالی‌شدن بیرانوند!

اطلاعات آنلاین نوشت: پیشکسوت فوتبال ایران گفت: باشگاهها راه دور زدن قانون را بلدند و راحت می‌توانند زیرمیزی پول بدهند.
اطلاعات آنلاین نوشت: پیشکسوت فوتبال ایران گفت: باشگاهها راه دور زدن قانون را بلدند و راحت می‌توانند زیرمیزی پول بدهند.

با آنکه چند روزی از بسته شدن پرونده حضور علیرضا بیرانوند در استقلال می گذرد اما هنوز بازتاب های آن اتفاق را شاهدیم. آن شایعات و آن ماجرای جنجالی، بسیاری از دروازه بان های فوتبال ایران که تصور می کنند بیرانوند با رقمی نجومی در پرسپولیس مانده است را به درخواست مبالغی عجیب ترغیب کرده است.


رسول کربکندی گفت: ما همیشه از نداری در فوتبال حرف می زنیم ولی ناگهان قرارداد 5 میلیاردی می شود 80 میلیارد! فعلا دو تا باشگاه با هم مسابقه گذاشته اند. پرسپولیس و سپاهان خیلی تند می روند و قیمت ها را بالا می برند. این قیمت ها با توجه به مشکلات باشگاهها به نفع فوتبال مان نیست. یک سری تیم ها مثل سپاهان و پرسپولیس و گل گهر و تراکتور خیلی هزینه می کنند و بقیه منتظرند ببینند ته بازار چه می ماند. بازیکن ملی پوش وقتی 80 میلیارد می گیرد طبیعی است که مبلغ یک بازیکن معمولی و متوسط هم می رود بالا.

وی افزود: ریشه این اتفاقات در جولان دلال ها و مدیران هزینه است. دلال ها دارند حکومت می کنند. ده درصد های ایجنت ها همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است. فدراسیون به جای سقف بودجه این ایجنت ها را مدیریت کند اما اراده ای برای برخورد نیست.من مخالف پول گرفتن فوتبالیست ها نیستم ولی می گویم این پول ها با سطح فوتبال ما هموخوانی ندارد. دادن این پول ها ظلم است.

وی درباره وضعیت گلرها گفت: یک وقتی آمدند گفتند ورود خارجی ها ممنوع و باعث شدند قیمت ها برود بالا. الان گلرهای خوبی داریم اما قیمت های وحشتناکی دارند. ماجرای بیرانوند بازار را خراب کرد. به نظرم این ها ضربه می زند.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره داستان بیرانوند و استقلال گفت: اینها یک ترفندهایی است که دلال ها برنامه ریزی می کنند. این یک سناریو بود تا قیمت گلرها برود بالا. اگر می رفت استقلال خیلی تبعات داشت اما الان هم جایگاهش در پرسپولیس متزلزل شده است. آخرین سالی که ما در لیگ بازی کردیم 4300 تومان گرفتیم. تازه از جام جهانی برگشته بودیم.
کدام تیم مدعی قهرمانی است؟ وی در پاسخ به این پرسش گفت: پرسپولیس و سپاهان می روند برای قهرمانی چون شروع عجیبی در نقل و انتقالات داشتند. استقلال هنوز سر و صدایی به پا نکرده است. آنها بهتر است بروند سراغ خارجی های با کیفیت. گل گهر و تراکتور هم کم هزینه نکرده اند.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی درباره قانون سقف بودجه نیز گفت: من نه سقف قرارداد بازیکنان را که در گذشته تعیین کرده بودند اثرگذار می دیدم و نه الان سقف بودجه را چون باشگاهها راه دور زدن قانون را بلدند و راحت می توانند زیرمیزی پول بدهند.

وی درباره سپاهان به «اطلاعات آنلاین» گفت: تا وقتی بودجه های بالا را در اختیار دارند این ریخت و پاش ها طبیعی است. یک قهرمانی هم بیاورند یک نفر نمی پرسد پول ها چه شد ولی اگر قهرمان نشوند بازخواست می شوند. البته به نظر من سپاهان در یکسری پست ها زیاد بازیکن می گیرد. مثلا خط حمله آن همه بازیکن نمی خواهد. باید دید خودشان اینها را می خواهند یا دلال ها نفوذ کرده اند.

کربکندی درباره وضعیت دروازه‌بانی در استقلال گفت: برای هر تیم گلر خوب خیلی مهم است. استقلال اگر گلر خوب نداشته باشد کاری پیش می برد. حالا هر چی بازیکن بخرند و گلر نداشته باشند تمام آن خریدها زیر سوال می رود. استقلال باید هر چه زودتر یک دروازه بان بزرگ جذب کند.