کد خبر: ۴۱۲۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۶۳

شورای نگهبان مصوبه واردات خودروهای کارکرده را تایید کرد

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان با اعلام خبر تایید مصوبه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو گفت: با توجه به اعلام عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام از سوی هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام، می‌توان گفت این مصوبه اکنون قانون است.
سخنگوی شورای نگهبان با اعلام خبر تایید مصوبه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو گفت: با توجه به اعلام عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام از سوی هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام، می‌توان گفت این مصوبه اکنون قانون است.


هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت سالروز تاسیس شورای نگهبان در گزارشی از عملکرد این شورا طی یکسال گذشته، گفت: شورای نگهبان طی یکسال گذشته ۸۶ مصوبه را اعم از طرح و لایحه را بررسی کرده است. همچنین در این مدت ۱۱۵ استعلام صورت گرفته از دیوان عدالت اداری را بررسی کردیم. در ۱۵۳ جلسه شورای نگهبان این بررسی‌ها صورت گرفتند. شورای نگهبان نسبت به این مصوبات با هر سه قوه ارتباط دارد.

وی ادامه داد: به تازگی طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بررسی و تصویب شد، یکی از موانع مسیر تشکیل خانواده و فرزندآوری بحث انجام خدمت نظام وظیفه بود که این ماده شرط انجام خدمت نظام وظیفه برای دریافت تسهیلات موضوع این قانون برداشته شد.

طحان نظیف هم‌چنین ابراز داشت: لایحه بعدی مصوبه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو بود که بررسی شد و مخالف شرع و قانون دانسته نشد، با توجه به اعلام عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام از سوی هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام، می‌توان گفت این مصوبه اکنون قانون است.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به مصوبه مجلس پیرامون توقف دو ساله قانون بیمه کارگران ساختمانی، اظهار داشت: با بررسی‌هایی که عزیزان داشتند این مصوبه با اشکالات و ابهاماتی مواجه شد. یکی از اشکالات اصل ۷۵ قانون اساسی و داشتن بار مالی بود، به هرحال بازگشت قانون به وضعیت قبلی بار مالی دارد. نکته دیگر اینکه افرادی در این مدت با این قانون بیمه شدند، اینکه تکلیف این‌ها چه خواهد بود از جمله ابهامات بود.