کد خبر: ۴۱۳۲۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۸۲

وزیر کشور: ۵۰ درصد کودکان غربی پدر ندارند / اغلب زباله‌گرد‌ها مهاجران غیرقانونی هستند

وحیدی گفت: طبق آمار غربی‌ها، ۵۰ درصد کودکان غربی پدر ندارند و این از گفته‌های خودشان است. حتی چهره‌های مطرح و مشهور آن‌ها نیز قائل به پدر و مادر بودن نیستند و هیچ قاعده‌ای برای رابطه زناشویی قائل نیستند در حالی که این جزو حقوق اولیه یک کودک برای داشتن پدر و مادر است
احمد وحیدی، وزیر کشور در اختتامیه کارگاه ۳ روزه برنامه‌ریزی راهبردی حمایت از اطفال و نوجوان، گفت: سن و سال اندک برخی از امامان ما نشان می‌دهد کودکان در مکتب اهل‌بیت می‌توانند به درجات بلند حتی امامت برسند.

وی اظهار کرد: موضوع سن و نقش آن در فهم و درک و مسئولیت باید تبیین شود و لازم است در نگاه به انسان از لحاظ سنی بازشناسی دوباره داشته باشیم و از شیوه‌های غربی و نگاه غربی به کودک که آن را فاقد بلوغ و تکامل می‌داند، پیروی نکنیم و پیرو جامعه شناسی خود و بر اساس ملاک اعتقادی خود باشیم.

وزیر کشور، خاطرنشان کرد: آنچه غربی‌ها برای ما به عنوان حق کودک می‌گویند به عنوان مثال کودک همسری مهم‌تر است یا حق داشتن پدر و مادر؛ وقتی کودک دارای پدر و مادر است مشکلی برای او از جمله آسیب‌های اجتماعی پیش نمی‌آید.

وحیدی، یادآور شد: طبق آمار غربی‌ها، ۵۰ درصد کودکان غربی پدر ندارند و این از گفته‌های خودشان است. حتی چهره‌های مطرح و مشهور آن‌ها نیز قائل به پدر و مادر بودن نیستند و هیچ قاعده‌ای برای رابطه زناشویی قائل نیستند در حالی که این جزو حقوق اولیه یک کودک برای داشتن پدر و مادر است.

وی تاکید کرد: امروز غرب داعیه حقوق کودکان دارد درحالی که نرم افزار‌هایی ساختند که کودکان را به خودکشی می‌رساند. بازی‌هایی که منجر به مرگ و خودکشی نوجوانان می‌شود در صورتی که مدعی هستند بهترین ملاک برای حقوق کودک را در اختیار دارند.

وزیر کشور، افزود: اینکه امروز مقداری نرخ طلاق در کشور ما بالا رفته ناشی از افکار منحط غربی است که به فرهنگ خانوادگی ما نفوذ کرده است. حداقل میان کشور‌های اسلامی باید ملاک‌های اسلامی را برای حقوق بازیابی و میثاقی از حقوق کودک و نوجوان تعیین کنیم.

وحیدی با اشاره به تبلیغ دروغ غربی‌ها مبنی آمار کودکان کار ایران، گفت: بیشتر افراد و کودکانی که به دنبال زباله‌گردی می‌روند ایرانی نیستند و از اتباع هستند. بسیاری از این کودکان و زباله‌گرد‌ها روزانه بیش از یک میلیون درآمد دارند و عملا این مسئله یک تجارت و بیزینس است.

وی با تاکید بر اینکه اغلب زباله‌گرد‌ها مهاجران غیرقانونی هستند، افزود: حتی رهبری برای این مهاجرین غیرقانونی دستور تحصیل دادند در حالی که در کشور‌های مدعی همچون آمریکا مهاجرین را با بدترین و وحشی‌ترین شکل بیرون می‌کنند.

وزیر کشور، عنوان کرد: از دیگر موضوعات دسترسی به اینترنت توسط کودکان است که حتی غربی‌ها هم برای آن محدودیتی قائل هستند درحالی که در کشور ما موضوع دسترسی کودک و نوجوان در بهره‌مندی از اینترنت بدون محدودیت است.

وحیدی، در پایان گفت: باید در حوزه حقوق کودک کار‌هایی که درحال انجام است تبلیغ شود تا دروغ دشمنان کشور برملا شود.