کد خبر: ۴۱۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۴

برنده جایزه 1.6 میلیارد دلاری مگا میلیونز

برنده خوش‌شانس جایزه یک میلیارد و 600 میلیون دلاری «مگا میلیونز» در آمریکا پس از نزدیک به دو ماه برای دریافت جایزه خود اقدام کرد.
برنده خوش‌شانس جایزه یک میلیارد و 600 میلیون دلاری «مگا میلیونز» در آمریکا پس از نزدیک به دو ماه برای دریافت جایزه خود اقدام کرد.

هویت برنده این جایزه اعلام نشده و ممکن است تا ۹۰ روز دیگر نیز هویت او مشخص نشود. رقم قرعه‌کشی روز هشت اوت دومین جایزه بزرگ در تاریخ لاتاری آمریکا پس از جایزه دو میلیارد دلاری «پاوربال» در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شد.

مسابقه بخت‌آزمایی «مگا میلیونز» پیش از روز هشتم اوت در ۳۱ قرعه‌کشی پیاپی برنده‌ای نداشت. همین امر باعث شده بود تا رقم جایزه به شکل کم‌سابقه‌ای افزایش پیدا کند. 

بنا به اعلام مسئولان بخت‌آزمایی در ایالت فلوریدا برنده جایزه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری «مگا میلیونز» روز دوشنبه پس از گذشت هفت هفته از زمان قرعه‌کشی برای دریافت جایزه خود پا پیش گذاشت.  

او بلیت بخت‌آزمایی خود را از یک فروشگاه در «نپتون بیچ» واقع در ۲۴ کیلومتری شرق جکسون‌ویل در فلوریدا خریداری کرده بود. این برنده خوش‌شانس توانست هر شش شماره قرعه‌کشی روز هشتم اوت را به درستی انتخاب کند. 

او اکنون باید بین دریافت کامل اما تدریجی جایزه خود و یا دریافت تنها نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار از جایزه‌اش به صورت یک جا انتخاب کند. 

بنا به قوانین فلوریدا آن دسته از برندگان بخت‌آزمایی که رقم جایزه‌شان بیش از ۲۵۰ هزار دلار است تا ۹۰ روز مجبور به افشای هویت خود نیستند. 

جایزه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری «مگا میلیونز» بزرگترین رقم جوایز در تاریخ این مسابقه بخت‌آزمایی بود. رکورد قبلی این جایزه که در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسید یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون دلار بود. 

مسابقه بخت‌آزمایی «مگا میلیونز» در ۴۵ ایالت آمریکا، واشنگتن دی سی و جزایر ویرجین برگزار می‌شود.