کد خبر: ۴۱۷۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۸۹

آمار 18 روزه از قیمت مسکن تهران

وزارت راه وشهرسازی به نقل از بانک مرکزی آمار 18 روزه از قیمت مسکن شهر تهران را اعلام کرد.
وزارت راه وشهرسازی به نقل از بانک مرکزی آمار 18 روزه از قیمت مسکن شهر تهران را اعلام کرد.

در این گزارش که در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شده است، از کاهش 3.3 درصدی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در ۱۸ روز اول شهریور در مقایسه با ۱۹ روز اول مردادماه خبر داده شده است.

تغییرات قیمت مسکن در برخی از مناطق همچون منطقه ۴ معادل ۱۸ درصد، منطقه ۷ معادل 7.8 درصد، منطقه ۱۱ معادل 12.9 درصد، منطقه ۱۲ معادل 5.7 درصد، منطقه ۱۴‌ معادل 0.4 درصد، منطقه 15 معادل 7.2درصد و منطقه ۱۷ معادل 1.3 درصد افزایش بوده است.

در این گزارش در حالی از افزایش قیمت مسکن در 7 منطقه خبر داده شده است که ردپایی از رشد قیمت ماهانه در مناطق ۱، ۲، ۳ و ۵ شهر تهران و همچنین مناطق پرتقاضای مرز دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت یعنی مناطق ۹ و ۱۰ و عمده مناطق جنوبی وپرتقاضای تهران مشاهده نمی‌شود.

در واقع می‌توان از این گزارش این طور استنباط کرد که به‌رغم رشد قیمت محسوس در ۷ منطقه از شهر تهران، احتمالا کاهش قیمت در ۱۵ منطقه دیگر شامل مناطق پرتقاضایی که به آن اشاره شد به قدری بوده است که در نهایت میانگین مسکن در کل شهر تهران در این بازه زمانی 3.3 درصد کاهش داشته است.

شهریور روند کاهش قیمت مسکن در شهر تهران سه‌ماهه شد. در این گزارش اما، هیچ آمار رسمی از سطح متوسط قیمت مسکن در شهر تهران و سایر شهرها اعلام نشده است. از زمستان سال گذشته، بانک مرکزی و مرکزآمار ایران انتشار آمار رسمی تحولات بازار مسکن تهران را متوقف کرد‌ه‌اند.