کد خبر: ۴۱۷۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۹۵

تصویب قانون موقت در مجلس نمایندگان آمریکا برای جلوگیری از تعطیلی دولت

مجلس نمایندگان آمریکا قانون موقتی را تصویب کرد که تامین بودجه سازمان‌های دولتی آمریکا برای 45 روز را تمدید می‌کند. با تصویب این قانون توسط مجلس نمایندگان آمریکا و تایید آن در سنا، خطر تعطیلی دولت آمریکا تا 45 روز آینده برطرف شده است. این قانون پس از تصویب شدن در مجلس نمایندگان، به مجلس سنا ارسال شده تا در آنجا نیز تصویب شود.
 فارس: مجلس نمایندگان آمریکا قانون موقتی را تصویب کرد که تامین بودجه سازمان‌های دولتی آمریکا برای 45 روز را تمدید می‌کند.

با تصویب این قانون توسط مجلس نمایندگان آمریکا و تایید آن در سنا، خطر تعطیلی دولت آمریکا تا 45 روز آینده برطرف شده است. این قانون پس از تصویب شدن در مجلس نمایندگان، به مجلس سنا ارسال شده تا در آنجا نیز تصویب شود.

چنانچه مجلس سنا موفق نشود تا ساعت 12:01 دقیقه یکشنبه به وقت محلی به توافقی بر سر لایحه بودجه دولت فدرال دست پیدا کند بخش‌های مهمی از دولت فدرال به حالت تعطیل درخواهند آمد و صدها هزار کارمند فدرال به مرخصی اجباری فرستاده خواهند شد.

جانت یلن، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا روز جمعه تصریح کرد که تعطیلی دولت فدرال باعث تضعیف پیشرفت‌های اقتصادی دولت خواهد شد و می‌تواند پیشرفت در پروژه‌های مهم زیرساختی را به تأخیر بیندازد.

تعطیلی احتمالی دولت آمریکا بر تمامی برنامه‌های این دولت در بخش‌های مختلف اثرات منفی بسیاری برجا می‌گذارد. کاخ سفید عنوان کرده تا زمانی که کنگره نتواند به توافقی در مورد بودجه دولت برسد، برای اقدامات مورد نیاز در صورت تعطیلی احتمالی دولت در روزهای آینده برنامه‌ریزی خواهد کرد.  

بر این اساس در ایمیلی که کاخ سفید به کارکنانش ارسال کرده و این ایمیل به دست سی‌ان‌ان هم رسیده، اینطور عنوان شده است: می‌دانیم که عدم اطمینان از وضعیت دولت در روزهای آینده بسیار ناراحت کننده است. از شما برای کار سخت، فداکاری‌ها و شکیبایی در این فرآیند و برای تمام کارهایی که در دفتر اجرایی رئیس جمهور برای مردم آمریکا انجام داده‌اید، بی نهایت سپاسگزاریم.