کد خبر: ۴۱۷۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۸۸۰

واکنش عربستان به درگیری در اسرائیل: هشدار داده بودیم

وزارت خارجه عربستان درخصوص تحولات امروز در اسرائیل و عملیات مقاومت فلسطین بیانیه‌ای صادر کرد. وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف فوری تنش میان فلسطین و اسرائیل و حفاظت از غیرنظامیان و نیز خویشتن‌داری شد.
وزارت خارجه عربستان درخصوص تحولات بی‌سابقه امروز در اراضی اشغالی و عملیات مقاومت فلسطین بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف فوری تنش میان فلسطین و رژیم صهیونیستی و حفاظت از غیرنظامیان و نیز خویشتن‌داری شد.

در این بیانیه آمده است، عربستان تحولات بی‌سابقه میان شماری از گروه‌های فلسطینی و نیروهای رژیم اشغالگر را که منجر به افزایش سطح خشونت در تعدادی از جبهه‌ها شده است، از نزدیک دنبال می‌کند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، عربستان بارها نسبت به خطرات انفجار اوضاع به دنبال تداوم اشغالگری و محرومیت ملت فلسطین از حقوق مشروعشان و همچنین تکرار اقدامات تحریک‌آمیز سیستماتیک علیه مقدسات آن هشدار داده است.

وزارت خارجه عربستان در بیانیه خود اعلام کرد که این کشور مجدداً خواستار «برعهده گرفتن مسئولیت جامعه جهانی و فعالسازی روند مسالمت‌آمیز صلح شد» که مورد قبول باشد و منجر به راهکار تشکیل دو دولتی در راستای برقراری امنیت و صلح در منطقه و حفاظت از غیرنظامیان شود.

محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس امروز از شروع عملیات «طوفان الاقصی» علیه دشمن صهیونیستی خبر داد. در این عملیات تاکنون ۲۲ صهیونیست به هلاکت رسیده‌ و بیش از ۵۰۰ نفر هم مجروح شده‌اند.

وی اعلام کرد، دشمن صهیونیستی و سربازانش به مسجدالاقصی تعدی کردند و مقاومت قبلاً به آنها هشدار داده بود.

الضیف گفت، به دلیل جنایت‌های اشغالگر در سال جاری میلادی صدها فلسطینی به شهادت رسیده و زخمی شدند، درخواست مقاومت برای معامله مبادله بشردوستانه رد شد و هر روز تخلفات در کرانه باختری ادامه دارد.

وی اعلام کرد، از امروز هماهنگی امنیتی با دشمن صهیونیستی پایان می‌یابد. طوفان الاقصی بسیار بزرگتر از آنچه است که اشغالگران تصور می‌کنند.