کد خبر: ۴۱۷۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۵۳

یک پلیس مصری دو گردشگر اسرائیلی را در اسکندریه به ضرب گلوله کشت

یک مامور پلیس مصر روز یکشنبه به سمت سه نفر از جمله دو گردشگر اسرائیلی در شهر اسکندریه آتش گشود و آنها را از پای درآورد. در این حمله یک شهروند مصر نیز کشته شد. یک رسانه مصری نیز از زخمی شدن یک تن دیگر در این تیراندازی خبر داده است. به گفته این رسانه ضارب دستگیر شده است.
یورونیوز: یک مامور پلیس مصر روز یکشنبه به سمت سه نفر از جمله دو گردشگر اسرائیلی در شهر اسکندریه آتش گشود و آنها را از پای درآورد.

در این حمله یک شهروند مصر نیز کشته شد. یک رسانه مصری نیز از زخمی شدن یک تن دیگر در این تیراندازی خبر داده است. به گفته این رسانه ضارب دستگیر شده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که نگرانی‌ها از افزایش تنش در منطقه در پی حملات روز شنبه گروه حماس به اسرائيل افزایش یافته است.

مصر که با اسرائیل پیمان صلح امضاء کرده است اغلب به عنوان میانجی بین این دولت و گروه‌های فلسطینی مستقر در نوار غزه برای برقراری آتش‌بس تلاش می‌کند.

مصر اولین کشور عربی بود که در سال ۱۹۷۹ میلادی با اسرائیل روابط عادی برقرار کرد. با این حال مواضع ضداسرائیلی در میان افکار عمومی این کشور محبوبیت دارد.

یک مامور پلیس مصر چهار ماه پیش با عبور از مرز این کشور با اسرائیل سه سرباز اسرائیلی را به قتل رساند. این مامور از سوی نیروهای اسرائیلی کشته شد. عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر پس از آن حادثه با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تلفنی گفتگو کرد. دو طرف در همین راستا بر سر تقویت همکاری‌های امنیتی به توافق رسیدند.

مصر پس از امضای توافق صلح با اسرائیل توانست شبه‌جزیره سینا را که پس از جنگ سال ۱۹۶۷ به اشغال اسرائیل درآمده بود پس بگیرد.

بسیاری از گردشگران اسرائیلی برای گذراندن تعطیلات خود به مصر سفر می‌کنند. آنها می‌توانند با خودرو وارد شبه‌جزیره سینا شوند.

مصر و اسرائیل طی سال‌های گذشته علاوه بر پروازهای مستقیم بین قاهره و تل‌آویو، با برقراری پروازهای مستقیم بین تل‌آویو و شرم‌الشیخ در حاشیه دریای سرخ نیز موافقت کرده بودند.