کد خبر: ۴۱۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۸۶

فنر قیمت سکه پرید/ قیمت طلا و سکه از این هم بالاتر می‌رود؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند افزایشی قیمت سکه و طلا در بازار گفت: افزایش قیمت در ۴۸ ساعت اخیر زیاد بوده است بنابراین به نظر نمی‌رسد بازار نوسان چشمگیری در روزهای آینده داشته باشد، اما باید منتظر ماند شرایط اقتصادی و سیاسی چه تغییری می‌کند.
اقتصادآنلاین: نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، درباره وضعیت بازار طلا و سکه گفت: روند بازار در دو روز اخیر افزایشی بود؛ بخشی از این اتفاق به رشد ۱۵ دلاری اونس جهانی طلا و بخشی دیگر اتفاقات رخ داده در منطقه و رشد قیمت ارز بود.

بذرافشان اضافه کرد: بازار روال عادی دارد، التهابی در آن نیست و تقاضا نیز تشدید نشده است. 


 قیمت طلا و سکه امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۲/ قیمت طلای ۱۸ عیار و سکه امامی در بازار آزاد چقدر کاهش یافت؟+ جدول قیمت‌ها قیمت طلا و سکه امروز ۲۶ تیر ۱۴۰۲/ طلای ۱۸ عیار و سکه امامی در بازار آزاد چند خرید و فروش شد؟+ جدول قیمت‌ها

وی درباره تغییرات قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر نیز گفت: قیمت سکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت، هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۶۵ هزار تومان، نیم سکه و ربع نیز یک میلیون تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز ۵۰۰ هزار تومان در این مدت افزایش قیمت داشتند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره حباب سکه نیز اظهار داشت: حباب سکه ۳۰۰ هزار تومان بیشتر شد و در حال حاضر این حباب در بازارهای داخلی برای سکه تمام ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی با تاکید بر اینکه بازار در شرایط عادی قرار دارد در پیش‌بینی از روند حرکت بازار در روزهای آینده گفت: افزایش قیمت در ۴۸ ساعت اخیر زیاد بوده است بنابراین به نظر نمی‌رسد بازار نوسان چشمگیری در روزهای آینده داشته باشد، اما باید منتظر ماند شرایط اقتصادی و سیاسی چه تغییری می‌کند، همچنین روند انس جهانی پس از بازگشایی در روز دوشنبه به چه سمتی حرکت می‌کند. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در توصیه‌ای به خریداران سکه گفت: مردم سکه را حتما باید واحدهایی خریداری کنند که مجوز رسته سکه‌فروشی داشته باشد و از طلافروش‌ها یا رسته‌های دیگر نباید خرید کنند. همچنین این حق مشتری است که مجوز واحد را رویت کنند. در مرحله خرید نیز سکه باید کارت وکیوم همان واحد و هولوگرام اتحادیه را داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر مردم این نکات را رعایت کنند قطعا دچار مشکلات کمتری می‌شوند درباره نحوه رسیدگی به شکایات مردم گفت: اگر هر شخصی در خرید سکه یا طلا مشکلی داشته باشد به اتحادیه‌ها مراجعه کند. اتحادیه تهران نیز در هفته یک روز کمیسیون رسیدگی به شکایات برگزار می‌کند که مردم می‌توانند از طریق سایت اتحادیه نیز درخواست خود را ثبت کنند. 

بذرافشان همچنین در پایان توصیه کرد با توجه به اینکه طلا یک صنعت تخصصی است مردم از خرید سکه و طلا از فضای مجازی خودداری کنند.