کد خبر: ۴۱۷۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۰۷

تنها نیروگاه برق غزه از کار افتاد

«ظافر ملحم» رئیس اداره انرژی در نوار غزه در این باره اعلام کرد که تنها نیروگاه برق در نوار غزه ساعت ۱۴ به دلیل تمام شدن سوخت از کار افتاد.
ایرنا: منابع رسانه‌ای بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) از فرو رفتن غزه در خاموشی به دلیل از کار افتادن تنها نیروگاه تولید برق این باریکه پس از اتمام سوخت خبر دادند.

 «ظافر ملحم» رئیس اداره انرژی در نوار غزه در این باره اعلام کرد که تنها نیروگاه برق در نوار غزه ساعت ۱۴ به دلیل تمام شدن سوخت از کار افتاد.

در همین راستا، شبکه الجزیره اعلام کرد که به دلیل ازکار افتادن نیروگاه برق غزه، برق این باریکه به صورت سراسری قطع شده است.

رئیس اداره انرژی در نوار غزه صبح امروز اعلام کرده بود: شرکت برق غزه ۳۰۰ هزار لیتر دیگر سوخت دارد که فقط برای ۱۰ تا ۱۲ ساعت کفایت می‌کند.

وی افزود که این شهر تنها یک نیروگاه برق دارد که سوخت آن از خارج از این منطقه تامین می‌شود.

ملحم ادامه داد: برق تولیدی این نیروگاه بخشی از نیاز‌های غزه را تامین می‌کند و بخش دیگری از خارج از غزه وارد می‌شود، این درحالی است که رژیم صهیونیستی برق و آب نوار غزه را قطع کرده است.

پیش از این نیز درپی اقدام غیرانسانی رژیم صهیونیستی و بستن گذرگاه‌های غزه و قطع آب و برق این باریکه در راستای جبران شکست میدانی در مقابل نیرو‌های مقاومت، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی و کشور‌های عربی و اسلامی بر رژیم اشغالگر در راستای بازگشایی گذرگاه‌های غزه شده بود.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر شده و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.

۵ روز از حمله حماس به سرزمین‌های اشغالی با پرتاپ حدود ۵ هزار راکت می‌گذرد. طبق آمار‌های اعلام شده، در این مدت بیش از یک هزار اسرائیلی کشته و ۱۰۵۵ فلسطینی شهید و هزاران نفر مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز چهارشنبه اعلام کرد که ۵ هزار و ۱۸۴ نفر از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه زخمی شدند.