کد خبر: ۴۱۷۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۷۶

آیت‌الله سیستانی: جهانیان باید جلوی توحش اسرائیل را بگیرند

دفتر مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای خواستار مقابله جهانیان در برابر توحش رژیم اشغالگر شد و گفت که همه جهان باید در برابر این وحشی‌گری فجیع بایستند و از گسترش و امتداد یافتن اشغالگران و متجاوزان جلوگیری کنند.
ایسنا: دفتر مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای خواستار مقابله جهانیان در برابر توحش رژیم اشغالگر شد و گفت که همه جهان باید در برابر این وحشی‌گری فجیع بایستند و از گسترش و امتداد یافتن اشغالگران و متجاوزان جلوگیری کنند.

به گزارش السومریه نیوز، آیت‌الله سید علی سیستانی در بیانیه خود تصریح کرد، بر اثر حملات رژیم اشغالگر بیش از ۶ هزار فلسطینی شهید و مجروح شده‌اند و هیچ مکان امنی برای غیرنظامیان در غزه باقی نمانده است.

در بیانیه دفتر آیت‌الله سیستانی آمده است: جنایات رژیم صهیونیستی در برابر چشم و گوش مردم جهان اتفاق می‌افتد، اما هیچ اقدام بازدارنده‌ای برای جلوگیری از این جنایات وجود ندارد.

مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق افزود: همه جهان باید در برابر این وحشی‌گری فجیع بایستد و از زیاده‌روی اشغالگران جلوگیری کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نباید به اشغالگران اجازه داد تا نقشه‌هایشان را اجرا و آزار جدیدی به ملت مظلوم فلسطین برسانند.

آیت‌الله سیستانی تأکید کرد، دادن حق مشروع فلسطینیان و از بین رفتن اشغالگری، تنها راه فراگیر شدن امنیت در منطقه است، در غیر این صورت، مقاومت در برابر تجاوزگران ادامه خواهد یافت.