کد خبر: ۴۱۷۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۴۳

امیرعبداللهیان با سید حسن نصرالله دیدار کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در بیروت حضور دارد با دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مقصد دوم سفرش به منطقه در بیروت حضور دارد با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌اللهرلبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

این سفر به منظور رایزنی درباره مناسبات دوجانبه و تحولات کنونی در فلسطین و نوار غزه صورت گرفته است.
مهدی شوشتری دستیار وزیر و مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقا و مجتبی امانی سفیر ایران در بیروت در این دیدار حضور داشتند.

امیرعبداللهیان همچنین امروز با نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور لبنان و عبدالله بوحبیب همتای لبنانی دیدار کرده بود. وی قرار است با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان هم دیدار کند. 

وزیر خارجه بامداد امروز در بدو‌ ورود به بیروت در جمع خبرنگاران گفت: امروز در بیروت هستیم تا با صدای بلند اعلام کنیم که کشورهای اسلامی،‌ مردم و دولت‌های اسلامی تداوم جنایات جنگی علیه مردم غزه و فلسطین را تحمل نخواهند کرد. 

امیرعبداللهیان ادامه داد: آواره کردن ده‌ها هزار فلسطینی در دو سه روز گذشته، تداوم جنایات جنگی و قطع آب و برق و غذا و دارو به روی ساکنان غزه یک جنایت جنگی سازمان یافته از سوی رژیم جعلی اسرائیل است.

این دیپلمات عالیرتبه ایرانی همچنین اظهار داشت: طبعا ادامه جنایات جنگی علیه فلسطین و غزه با واکنش هایی در دیگر کشورها در منطقه مواجه خواهد بود که رژیم صهیونیستی و حامیان آن مسؤول هر گونه عواقب آن خواهند بود.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ما امروز در ادامه مشورت با مقامات عالیرتبه عراق، روز جمعه در بیروت با دولتمردان و مقامات سیاسی لبنان در خصوص وضعیت موجود در غزه، تداوم جنایات جنگی و مشورت‌های مورد نیاز در سطح جهان اسلام و منطقه گفت‌وگو و رایزنی خواهیم داشت.

این ششمین سفر امیرعبداللهیان به لبنان پس از تصدی وزارت امور خارجه است. او نهم شهریور ماه و پس از سفر به سوریه برای پنجمین بار به بیروت رفت. او ششم اردیبهشت ماه هم برای چهارمین بار به بیروت سفر کرده بود. 

امیرعبداللهیان در سفر قبلی به بیروت با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان، «عبدالله بوحبیب» همتای لبنانی، سید حسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و 
گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه پیش از این هم به بغداد سفر و با قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق و محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات جاری در فلسطین اشغالی و نوار غزه گفت‌وگو کرد.