کد خبر: ۴۱۷۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۵

تل‌آویو: دیپلمات اسرائیلی در چین با چاقو زخمی شد

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت گزارش داد که یک دیپلمات اسرائیلی در پکن پایتخت چین با چاقو زخمی شد. در این رابطه وزارت خارجهاسرائیل حمله به دیپلمات خود در چین را تایید و اعلام کرد که وی در این حادثه زخمی شده است.
ایسنا: روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت گزارش داد که یک دیپلمات صهیونیست در پکن پایتخت چین با چاقو زخمی شد. در این رابطه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی حمله به دیپلمات خود در چین را تایید و اعلام کرد که وی در این حادثه زخمی شده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه انگیزه حمله همچنان در دست بررسی است، نوشت، امروز جمعه در خارج از محوطه سفارت با چاقو یک کارمند سفارت رژیم صهیونیستی در پکن مورد اصابت چاقو قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد و وضعیت او پایدار است.

این در حالی است که ستاد امنیت داخلی در دفتر نخست وزیری و وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «رهبری جنبش حماس از همه حامیان خود در جهان برای برگزاری روز خشم طی امروز(جمعه) فراخوان داده است.» این احتمال وجود دارد که در کشورهای مختلف جهان رویدادهای اعتراضی رخ دهد که ممکن است به رویدادهای خشونت آمیز تبدیل شود.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به این موضوع، فرماندهی امنیت داخلی و وزارت امور خارجه توصیه می‌کنند که تمامی اسرائیلی‌های مقیم خارج احتیاط کنند، از نزدیک شدن به محل برگزاری تظاهرات خودداری کرده و در صورت لزوم، نیروهای امنیتی محلی را از هرگونه هرج و مرجی در حین تظاهرات مطلع کنند.»