کد خبر: ۴۱۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۷۵

معاون کمیسیون اروپا: ترکیه بین ما و روسیه، ایران و حزب‌الله یکی را انتخاب کند

معاون کمیسیون اروپا گفته است که ترکیه یا باید در کنار اتحادیه اروپا، ناتو و ارزش‌های آنها یا روسیه، ایران، جنبش حماس فلسطین و جنبش حزب‌الله لبنان قرار بگیرد.
ایسنا: معاون کمیسیون اروپا گفته است که ترکیه یا باید در کنار اتحادیه اروپا، ناتو و ارزش‌های آنها یا روسیه، ایران، جنبش حماس فلسطین و جنبش حزب‌الله لبنان قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مارگاریتیس شیناس، معاون رئیس کمیسیون اروپایی همچنین گفت:‌ ترکیه باید انتخاب کند که در کنار کدام طرف می‌خواهد باشد؛ با ما یعنی اتحادیه اروپا، ناتو و ارزش‌های ما و غرب یا با مسکو، تهران و حزب‌الله. پاسخ این هم باید شفاف و واضح باشد.

وی در گفت‌وگویی با روزنامه یونانی زبان کاترینی در دومین کنفرانس شرق مدیترانه و جنوب شرق اروپا که توسط اجلاس اقتصادی دلفی برگزار شد، گفت: ترکیه باید بین ما و طرف مقابل یکی را انتخاب کند.

این مقام اتحادیه اروپا، دولت ترکیه را شریکی کلیدی برای ثبات اروپا در مورد مسائلی مانند مهاجرت و تجارت خواند، اما از آنکارا به دلیل عدم مشارکت در تحریم‌ها علیه روسیه انتقاد کرد.

اجلاس اقتصادی دلفی یک سازمان غیردولتی است که رهبران و کارشناسان را در طیف گسترده‌ای از حوزه‌های مختلف از سیاست و اقتصاد گرفته تا توسعه پایدار و تجارت گرد هم می‌آورد تا به چالش‌های پیش روی اروپا و منطقه مدیترانه شرقی و یونان بپردازد.