کد خبر: ۴۱۷۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۰۸

پوتین محاصره غزه را با محاصره لنینگراد توسط نازی‌ها مقایسه کرد

رئیس‌جمهوری روسیه، محاصره نوار غزه توسط اسرائیل را به محاصره لنینگراد توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم تشبیه کرد و چنین اقدامی را غیرقابل پذیرش دانست.
ایرنا: رئیس‌جمهوری روسیه، محاصره نوار غزه توسط صهیونیستها را به محاصره لنینگراد توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم تشبیه کرد و چنین اقدامی را غیرقابل پذیرش دانست.

«ولادیمیر پوتین» در یک نشست خبری بعد از اجلاس سران کشورهای مشترک المنافع در بیشکک قزقیزستان، در پاسخ به سوالی درباره جنگ غزه گفت: حمله حماس به اسرائیل، هم از نظر مقیاس و هم از نظر ویژگی‌های آن در تاریخ سابقه ندارد.

وی پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله مقاومت فلسطین را وحشیانه دانست و افزود: صحبت هایی در میان مقامات آمریکایی برای استفاده از گزینه های نظامی یا غیرنظامی برای پاسخ به حمله حماس شنیده می شود که از جمله آنها، محاصره این منطقه مثل محاصره لنینگراد در دوران جنگ جهانی دوم است.

این مقام روس با اشاره به زندگی بیش از ۲ میلیون نفر از جمله کودکان و زنان در غزه گفت: محاصره غزه غیرقابل پذیرش است و مورد تایید هیچ کس نخواهد بود.

پوتین از تلاش روسیه برای داشتن روابط متوازن با رژیم صهیونیستی و فلسطین خبر داد و درباره اتهامات مطرح شده درباره حمایت مسکو از مقاومت فلسطین علیه تل‌آویو گفت: تردیدی درباره تلاش ما برای داشتن روابط منصفانه با هر دو طرف وجود ندارد.

وی درباره قاچاق سلاح های غربی از اوکراین به غزه نیز گفت به خاطر فساد موجود در اوکراین، درباره قاچاق سلاح از این منطقه به دیگر مناطق تردیدی وجود ندارد اما درباره اینکه آیا این سلاح ها در اختیار حماس گرفته یا خیر، اطلاع ندارد.

به گزارش ایرنا، گمانه زنی ها درباره حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی ادامه دارد که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوز به این باریکه، یک هزار و ۷۹۹ نفر شهید و ۶هزار و ۳۸۸ نفر مجروح شده‌اند.

در کرانه باختری نیز از روز شنبه تا کنون، ۴۴ فلسطینی شهید و بیش از ۷۰۰ نفر مجروح شدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اذعان کردند که از آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون، هزار و ۵۰۰ نفر از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده و سه هزار و ۴۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.