کد خبر: ۴۱۷۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۷۹

واکنش متفاوت چهره های برجسته هنری نسبت به خبر قتل داریوش مهرجویی

بعد از انتشار خبر قتل داریوش مهرجویی و همسرش برخی چهره های برجسته نسبت به این اتفاق واکنش هایی را در فضای مجازی نشان دادند
برخی چهره‌های هنری به حادثه هولناک قتل داریوش مهرجویی و همسرش واکنش نشان دادند.

هانیه توسلی:
«خبر آنقدر هولناک است، آنقدر عجیب و مهیب است که لال شده ام. دو ساعتی است که شنیدم و درحال اشک ریختنم. لال و گریان و مبهوت به کارگردان محبوبم فکر می کنم.به مهرجویی بزرگ. به او که خلاق و هنرمند بود. وجود نازنینش در سینمای غنیمتی بود.»

مهراب قاسمخانی:
انگار داریم توی یه کابوس زندگی می‌کنیم که هیچ وقت تموم نمیشه. توی یه شبی که هیچ وقت صبح نمیشه. دیگه حتی انتظار طلوع رو هم نمیکشیم. سیاهی پشت سیاهی. نکبت پشت نکبت…

منیژه حکمت، کارگردان سینما:
«اى واى، چه کنیم با این همه درد، نگرانى، غصه، غم و…چه کنیم.»

مهرزاد دانش روزنامه نگار و منتقد سینما:‌
«آن هنگام که دیدیم حمید هامون از خواندن خبر سر بریدن عده‌ای در روزنامه بهتش زد، چه می‌دانستیم ۳۴سال بعدش خودمان نیمه‌شب از خواندن خبر مشابه درباره خالق هامون بهت‌زده و شوکه خواهیم شد… این دیگر چه پلشتی‌ای است؟»

کریم نیکونظر روزنامه نگار و نویسنده:
تا چشم کار می‌کنه فقط سیاهی‌ست.

نیما حسنی نسب، منتقد سینمایی:
«فاجعه فاجعه فاجعه».

مازیار فکری ارشاد(منتقد سینما):
«غیرقابل باور، تلخ و هولناک… تسلیت به فرهنگ و هنر ایران»

شاهرخ دولکو (سینماگر و منتقد):
«آدم واقعن لال می‌شه…»

منیژه حکمت:
«اى واى ، چه کنیم با این همه درد ، نگرانى، غصه ،غم و…چه کنیم .»

مهدی خرم دل (مستندساز و روزنامه نگار):
«روایت‌هایی که از قتل فجیع داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر به گوش می‌رسد، بسیار تکان دهنده است. امیدوارم اطلاع رسانی رسمی در این باره به صبح نرسد»

مهرزاد دانش (منتقد سینمایی):
«آن هنگام که دیدیم حمید هامون از خواندن خبر سر بریدن عده‌ای در روزنامه بهتش زد، چه می‌دانستیم 34 سال بعدش خودمان نیمه‌شب از خواندن خبر مشابه درباره خالق هامون بهت‌زده و شوکه خواهیم شد…

این دیگر چه پلشتی‌ای است؟»

محمد آقازاده(روزنامه نگار):
«خبر فاجعه است ، چیزی بیش فاجعه ، قتل داریوش مهرجویی کارگردان صاحب نام و همسرش ، آنهم وقتی پیشاپیش به تهدید به قتل خود خبر داده بود ، آنچنان در شوک ام که نمی دانم چه بنویسم ، از نقش فیلم گاو او در بقای،سینما ، از ساخت محبوب ترین فیلم ایرانی هامون،از دیگر فیلمهایش،ازترجمه هایش …»

جلیل اکبری صحت (سینماگر و روزنامه نگار):
«کشتن داریوش مهرجویی با هرسناریویی دشنه بر قلب فرهنگ ایران است. مرگ او یک تراژدی بزرگ است و قاتل یا قاتلین به جنایتی نابخشودنی دست زده‌اند.»