کد خبر: ۴۱۸۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۴۴

بهای نفت در بازارهای جهانی

قیمت نفت بعد از کاهش بیش از یک درصدی در روز گذشته امروز تثبیت شده است.‌امید به کاهش تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و همچنین تلاش ...
قیمت نفت بعد از کاهش بیش از یک درصدی در روز گذشته امروز تثبیت شده است.‌امید به کاهش تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و همچنین تلاش آمریکا برای جلوگیری از گسترش جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس از دلایل کاهش قیمت نفت بوده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال امروز با 6 سنت معادل 0.07 درصد کاهش به 89 دلار و 59 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 23 سنت معادل 0.27 کاهش، 86 دلار و 43 سنت معامله می‌شود.

دولت ونزوئلا و گروه مخالف این کشور قرار است امروز مذاکرات خود را که مدت‌هاست به تعلیق درآمده از سر بگیرند. نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا این اقدام را به نفع انتخابات آتی در 2024 می‌داند که می‌تواند تحریم‌های آمریکا را هم کاهش دهد.

آمریکا از 2019 صادرات نفت ونزوئلا را که یکی از اعضای اوپک است تحریم کرده بود تا دولت این کشور را به دنبال انتخابات 2018 مجازات کرده باشد.

ترس از گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی را در هفته گذشته افزایش داد. قیمت نفت خام برنت 7.5 درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش قیمت هفتگی آن از ماه فوریه بود.

دولت بایدن به دنبال راه‌های دیگری برای افزایش جریان نفت به بازارهای جهانی جهت پایین آوردن قیمت آن است. اما هرگونه افزایش تولید از سوی ونزوئلا به خاطر کمبود سرمایه‌گذاری در این کشور مدتها طول می‌کشد.