کد خبر: ۴۱۸۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۸۴

بهای طلا امروز سه شنبه در بازارهای جهانی

قیمت طلا در معاملات امروز سه‌شنبه کاهش یافته اما همچنان بالاتر از سطح 1900 دلار قرار دارد. افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران ...
قیمت طلا در معاملات امروز سه‌شنبه کاهش یافته اما همچنان بالاتر از سطح 1900 دلار قرار دارد. افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران به این فلز گرانبها را حفظ کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.21 درصد کاهش به 1916 دلار و 17 سنت رسید.قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.34 درصدی به 1927 دلار و 70 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به شرایط جدی ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، قیمت طلا در هفته‌های آینده رو به افزایش بوده و به 2000 دلار می‌رسد.

همواره از طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت طلا در ششم اکتبر به پایین‌ترین رقم طی 7 ماه گذشته رسیده بود اما ادامه درگیری‌های رژیم صهیونیستی و حماس بیش از 100 دلار بر قیمت این فلز گرانبها افزوده است.

مقامات آمریکا هشدار داده‌اند این جنگ تشدید خواهد شد. کشتی‌های دریایی آمریکا در بحبوحه افزایش درگیری در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان به سمت این منطقه رهسپار شده‌اند.

در شرایطی که سرمایه‌گذاران شرایط جنگ رژیم صهیونیستی و حماس را بررسی می‌کنند، سخنرانی جناب پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در این هفته می‌تواند مسیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را هم مشخص کند.

بازارها 90 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس ماه آینده بدون تغییر نگه دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.48 درصد کاهش و 22 دلار و 66 سنت رسید و پلاتین با 0.22 درصد کاهش 893 دلار و 35 سنت معامله می‌شود.