کد خبر: ۴۱۸۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۱۲

آمریکا بطور تلویحی لبنان را به کشیده شدن به درگیری حماس و اسرائیل تهدید کرد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با نخست وزیر موقت لبنان، بیروت را تلویحا تهدید کرد که منافعش تحت تاثیر کشیده شدن به درگیری‌ها میان حماس و رژیم اسرائیل قرار خواهد گرفت.
 ایرنا: آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با نخست وزیر موقت لبنان، بیروت را تلویحا تهدید کرد که منافعش تحت تاثیر کشیده شدن به درگیری‌ها میان حماس و رژیم اسرائیل قرار خواهد گرفت.

وزارت خارجه آمریکا روز شنبه به وقت محلی برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۲۹ مهرماه جاری اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه با نجیب میقاتی نخست وزیر موقت لبنان روز گذشته گفت و گو کرد تا بر حمایت ایالات متحده از مردم لبنان تاکید کرده و به نگرانی فزاینده نسبت به افزایش تنش در امتداد مرز جنوبی لبنان اشاره کند.

وزارت خارجه آمریکا افزود: «وزیر امور خارجه ایالات متحده بر اهمیت احترام به منافع مردم لبنان تاکید کرد که تحت تاثیر کشیده شدن لبنان به درگیری ناشی از حمله تروریستی حماس به اسرائیل قرار خواهند گرفت.»

وزیر امور خارجه بر اهمیت احترام به منافع مردم لبنان تاکید کرد که درصورت کشیده شدن لبنان به درگیری ناشی از حمله تروریستی حماس به اسرائیل تحت تاثیر قرار می گیرد.

وزارت خارجه آمریکا افزود: بلینکن به خانواده‌های غیرنظامیان لبنانی که به طور فجیعی جان خود را در نتیجه درگیری از دست داده‌اند، تسلیت گفت و بر حمایت مستمر ایالات متحده از نیروهای مسلح لبنان و نیروهای امنیت داخلی بعنوان تنها تضمین کنندگان مشروع ثبات و تمامیت ارضی لبنان تاکید کرد.