کد خبر: ۴۱۸۴۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۸۰

بلینکن: احتمال تشدید نزاع در خاورمیانه به دلیل اقدمات حامیان ایران وجود دارد

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد «به دلیل اقدمات حامیان ایران» احتمال تشدید نزاع در منطقه غرب آسیا وجود دارد.
ایسنا: وزیر خارجه آمریکا مدعی شد «به دلیل اقدمات حامیان ایران» احتمال تشدید نزاع در منطقه غرب آسیا وجود دارد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا امروز (یکشنبه) و در شانزدهمین روز جنگ میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد اسرای بیشتری از غزه خارج شوند.

گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس اخیرا اعلام کرد به دلایل انسان‌دوستانه ۲ آمریکایی را آزاد کرده و قصد داشته ۲ اسیر اسرائیلی را نیز آزاد کند اما رژیم صهیونیستی حاضر به تحویل گرفتن آن‌ها نشده است.

دیپلمات ارشد آمریکا درباره آزادی اسرا از غزه به شبکه ان‌بی‌سی گفت: «ما امیدواریم که گروگان‌های بیشتری در نوار غزه آزاد شوند. ما از قطر برای ایفای نقش بسیار مهم در آزادی ۲ آمریکایی قدردان هستیم».

وزیر خارجه آمریکا همچنین عنوان داشت: «ما توصیه‌هایی را به اسرائیل درمورد بهترین‌ راه‌های آزادی گروگان‌ها ارائه می‌دهیم».

صهیونیست‌ها می‌گویند حداقل ۲۰۰ اسیر در نزد نیروهای مقاومت در نوار غزه دارند.

بلینکن که کشورش از حمایت همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی برای کشتار مردم فلسطین دریغ نکرده است، مدعی شد: «ما نسبت به امکان شیوع بیماری‌ها در نوار غزه به دلیل استفاده از آب‌های آلوده نگران هستیم».

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به تنش‌ها در جبهه شمالی میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی مدعی شد: «احتمال تشدید نزاع در خاورمیانه به دلیل اقدمات حامیان ایران وجود دارد».