کد خبر: ۴۱۸۴۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۱۲

پایه ریزی آغاز تجارت ایران و عربستان

رئیس سازمان توسعه تجارت با هدف برنامه ریزی مناسبات تجاری میان ایران و عربستان سعودی میزبان سفیر این کشور در تهران بود.
مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت با عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

محور این مذاکرات که با همت صندوق سرمایه گذاری و توسعه فرصت های شغلی ایران و عربستان انجام شد، برنامه ریزی جهت شروع و توسعه روابط تجاری میان ایران و عربستان بود و طرفین با استقبال از اعزام هیأت های تجاری به ایران و عرستان بر لزوم حضور فعال در نمایشگاه های کشور مقابل تاکید کردند.

ضیغمی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به سفیر عربستان و ابراز امیدواری به توسعه روابط تجاری میان دو کشور بر تعاملات تجاری میان 2 کشور در حوزه فناوری های نوین و با تکنولوژی بالا تاکید کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه های آینده نگرانه عربستان و برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری های این کشور تجارت در حوزه فناوری های نوین می تواند به نفع هر 2 کشور تمام شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین با ابراز علاقه نسبت به حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های سلامت، صنایع غذایی و پتروکمیکال عربستان از سفیر این کشور درخواست کرد تا مقدمات حضور ایران در قالب پاویون در این نمایشگاه ها فراهم شود.

وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به حضور هیأت های تجاری از تجار عربستانی در ایران خواستار تبادل فهرست تجار میان 2 کشور شد.

عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی با استقبال از این پیشنهاد گفت: در خصوص پیشنهاد حضور در نمایشگاه های عربستان، مقدمات این امر با تبادل فهرست تجار فراهم می شود.

در ادامه این نشست طرفین در خصوص مسائل مختلف تجاری به گفتگو پرداختند.