کد خبر: ۴۱۸۴۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۶۰

بلومبرگ: مسئله آزادی اسرا، حمله زمینی به غزه را به تعویق انداخته است

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که، مسئله آزادی اسرای «اسرائیلی» نزد حماس، حمله زمینی به غزه را به تعویق انداخته است. بلومبرگ افزود: «اسرائیل به واشنگتن اطلاع داده که مدتی طولانی برای آغاز حمله زمینی منتظر نخواهد ماند».
ایسنا: یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که، مسئله آزادی اسرای «اسرائیلی» نزد حماس، حمله زمینی به غزه را به تعویق انداخته است.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت که «اسرائیل تصمیم گرفته با تلاش‌های دیپلماتیک برای آزادی اسرا همراهی کند که همین مسئله حمله زمینی به غزه را به تعویق انداخته است».

بلومبرگ افزود: «اسرائیل به واشنگتن اطلاع داده که مدتی طولانی برای آغاز حمله زمینی منتظر نخواهد ماند».

به نوشته این خبرگزاری آمریکایی، «در صورتی که دیپلماسی آزادی اسرا، اسرائیل را در وضعیتی سخت و دشوار قرار دهد، ممکن است شکل و ماهیت حمله زمینی تغییر کند».

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا با اذعان به دشورای حمله زمینی به غزه اعلام کرد، حمله زمینی به غزه ممکن است به دلیل تونل‌های ساخته‌شده توسط حماس بسیار سخت و دشوار باشد.

در همین راستا، «اسحاق بریک» سرلشکر ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی گفت: ورود به غزه اکنون یک دام است، تلفات سنگینی به جا خواهد ماند و این جنگ بسیار طولانی خواهد شد، باید به محاصره غزه و بمباران آن ادامه داد و پس از آن حمله زمینی را آغاز کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از فشارهای بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی به منظور تعویق حمله زمینی به غزه خبر داد تا مذاکرات برای آزادی اسرا در غزه به نتیجه برسد.