کد خبر: ۴۲۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۶۰

سخنگوی نتانیاهو: ترور العاروری حمله به لبنان و حتی حزب‌الله نبود

سخنگوی کابینه رژیم اسرائیل مارک رگو، پس از ترور نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در لبنان، ادعا کرد که این اقدام، حمله به لبنان و حتی حزب‌الله نبود.
مشاور ارشد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مارک رگو، پس از ترور نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس صالح العاروری در لبنان، بدون اشاره به این‌که تل‌آویو عامل این ترور بوده، گفت: این حمله متوجه لبنان و حزب الله نبوده است.

به گزارش فارس، وی لحظاتی پس از پیام تبریک یک نماینده کنست به ارتش و دستگاه امنیتی تل‌آویو برای این ترور، در گفتگو با رسانه آمریکایی ام‌اس‌ان‌بی‌سی تصریح کرد: «اسرائیل مسؤولیت این حمله را بر عهده نگرفت، اما هرکسی که انجام داده، مشخص است که علیه لبنان و حتی حزب الله نبوده است».

این در حالی است که لحظاتی بعد از ترور العاروری در نماینده کنست دانی دانون به نیرو‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی بابت ترور این مسؤول عالی‌رتبه حماس در بیروت تبریک گفت و ادعا کرد صالح العاروری که در بیروت ترور شد در عملیات ۷ اکتبر مشارکت داشت و بدین شکل ما با وی تسویه حساب کردیم.


رگو تصریح کرد اگرچه افرادی که اسرائیلی‌ها را می‌کشند می‌توانند انتظار داشته باشند که «دولت و نیرو‌های مسلح اسرائیل در نهایت به آن‌ها دست پیدا کنند، اما این یک بیانیه کلی از سیاست اسرائیل است. این موضوع ربطی به وضعیت کنونی و وضعیت خاص در بیروت ندارد که من هیچ نظری در مورد آن ندارم».

منابع خبری شامگاه چهارشنبه از شهادت صالح العاروری بر اثر یک حمله پهپادی رژیم صهیونیستی در ضاحیه جنوبی بیروت خبر دادند. منابع لبنانی گزارش دادند این پهپاد یک دفتر متعلق به حماس را هدف قرار داد که به شهادت ۳ و زخمی شدن ۱۱ نفر دیگر منجر شد.

حماس نیز با انتشار بیانیه‌ای، رسما شهادت صالح العاروری نائب رئیس دفتر سیاسی این جنبش و دو نفر از فرماندهان القسام را در جریان حمله پهپادی صهیونیست‌ها به جنوب لبنان تأیید کرد.