کد خبر: ۴۲۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۶۷

دوج چارجر الکتریکی

دوج اولین تصاویر از نسل جدید مدل چارجر را در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. این ماشین که قرار است اواخر سال جاری ...
دوج اولین تصاویر از نسل جدید مدل چارجر را در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. این ماشین که قرار است اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود اولین مدل الکتریکی کارخانه خواهد بود.

دوج چارجر به خاطر موتور هشت سیلندر و ظاهرش که با الهام از مدل‌های دهه هفتاد کارخانه طراحی شده، یکی از مشهورترین ماشین‌های اسپرت آمریکایی است. این مدل یادآور ماشین‌های اسپرتی است که در دهه شصت و هفتاد میلادی با عنوان «ماشین‌های عضلانی» در جهان مشهور شدند.

دوج در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که تولید مدل هشت سیلندر چارجر را متوقف خواهد کرد و نسل جدید این ماشین الکتریکی خواهد بود. دوج اندکی بعد کانسپتی نمایش داد که قرار بود الهام بخش طراحی نسل جدید ماشین باشد.

تصاویری که هفته گذشته منتشر شده نشان می‌دهد که نسل جدید چارجر بسیار به کانسپت شبیه است. این عکس‌ها نشان می‌دهد که چراغ‌های ماشین کوچک‌تر خواهد شد و آرم مشهور دوج هم در جلوی ماشین نورانی شده است. دوج هیچ اطلاعاتی همراه با عکس‌ها منتشر نکرده و تنها به شوخی زیر عکس‌ها نوشته «عکس‌برداری و فیلمبرداری ممنوع است.»

دوج تابستان گذشته پیش‌فروش آخرین سری از مدل‌های هشت سیلندر چارجر را آغاز کرد و رسانه‌‌ها گزارش داده‌اند که استقبال زیادی از این مدل شده است. جزییات فنی مدل الکتریکی چارجر معلوم نیست، اما گزارش شده که این کارخانه سه مدل مختلف از چارجر را با قوای محرکه متفاوت عرضه خواهد کرد که قوی‌ترین مدل نزدیک به ۹۰۰ اسب بخار قدرت دارد.