کد خبر: ۴۲۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۴۳

بازیگر معروف به قتل همکارش در صحنه فیلمبرداری متهم شد

دادستان‌ها بار دیگر و در پی پرونده مرگ «هالینا هاچینز» در صحنه فیلمبرداری؛ «الک بالدوین» را به قتل غیرعمد متهم کردند.
ایسنا: دادستان‌ها بار دیگر و در پی پرونده مرگ «هالینا هاچینز» در صحنه فیلمبرداری؛ «الک بالدوین» را به قتل غیرعمد متهم کردند.

بالدوین ۶۵ ساله ابتدا در ژانویه ۲۰۲۳ در این پرونده متهم شد، اما سه ماه بعد پس از اینکه وکلای بالدوین پرسش‌هایی را در مورد عملکرد اسلحه او در هنگام شلیک مطرح کردند از اتهامات تبرئه شده بود.


هالینا هاچینز فیلمبرار فیلم «زنگار» در حین فیلمبرداری صحنه‌ای با بازی الک بالدوین در مزرعه‌ای در نزدیکی سانتافه در اکتبر ۲۰۲۱، با شلیک مستقیم این بازیگر جان باخت، این در حالی است که الک بالدوین معتقد است که ماشه را نکشیده است.

در صورتی که الک بالدوین در مورد قتل غیر عمد هالینا هاچینز مجرم شناخته شود، با ۱۸ ماه زندان مواجه خواهد شد.

بنابر اعلام ورایتی، لوک نیکاس و الکس اسپیرو وکلای این بازیگر در بیانیه‌ای اعلام کردند که مشتاقانه منتظر برگزاری  دادگاه این پرونده هستند.

اگرچه الک بالدوین مکررا کشیدن ماشه را انکار می‌کند، اما با توجه به آزمایش‌ها، یافته‌ها و مشاهدات گزارش‌شده، ماشه باید به اندازه کافی کشیده یا فشار داده می‌شود تا شلیک انجام شود.

کری موریسی و جیسون لوئیس دو داستان ویژه در ماه اکتبر گفتند که قصد دارند پرونده را ظرف دو ماه به هیئت منصفه ببرند و اظهار داشتند که حقایقی آشکار شده است که به مقصر بودن بالدوین اشاره می کند.

هانا گوتیرز رید مسئول بخش مهمات فیلم سینمایی «زنگار» نیز قرار است در ۲۱ فوریه به اتهام قتل غیرعمد و دستکاری شواهد محاکمه شود. گفته می‌شود او به اشتباه یک گلوله واقعی را در اسلحه بالدوین قرار داده  که قرار بود فقط حاوی گلوکه مشقی باشد. هنوز مشخص نیست که چگونه جای گلوله‌های مشقی و واقعی عوض شده‌اند.

ادامه فیلمبرداری فیلم «زنگار» تکمیل شده و این فیلم در انتظار پخش و اکران است.