کد خبر: ۴۲۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۸۰

پدیده جدید فروش لوازم خانگی زیرقیمت واقعی

در حال حاضر امین حضور با پدیده زیرفروشی روبرو شده است به نحوی که مشتری کالا را اقساطی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی خریداری ...
در حال حاضر امین حضور با پدیده زیرفروشی روبرو شده است به نحوی که مشتری کالا را اقساطی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی خریداری و آنها را با قیمتی کمتر در امین حضور به فروش می‌رساند.

در طول چند ماه اخیر خبری از رونق معاملات در بازار لوازم خانگی نیست همین موضوع عاملی شد تا برخی از فروشگاه های بزرگ و حتی خود تولیدکنندگان اقدام به فروش لوازم خانگی به صورت اقساط کنند تا از این محل بتوانند ضمن تامین نقدینگی فروش خود را نیز انجام دهند.

در حال حاضر در سطح بازار فروشگاه های بزرگ لوازم خانگی نسبت به فروش اقساطی لوازم خانگی اقدام می‌کنند و مشتریان نیز حضور پررنگی در این فروشگاه‌ها دارند تا بتوانند خریدهای خود را انجام دهند.

جالب اینجاست از آن طرف فروشندگان لوازم خانگی از رکود معاملات خود گلایه کرده و می‌گفتند وقتی فروش اقساطی انجام می‌شود دیگر کسی سراغ امین حضور نمی‌آید و همین امر باعث شده تا ما نتوانیم کسب و کار خود را رونق دهیم.

اما در حال حاضر امین حضور با پدیده جدید زیرفروشی روبرو شده است به نحوی که مشتری کالا را اقساطی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی خریداری و آنها را با قیمتی کمتر در امین حضور به فروش می‌رساند.

به عنوان نمونه مشتری به فروشگاه‌ها مراجعه کرده 100 میلیون جنس به صورت اقساطی تهیه می‌کند بلافاصله بعد از تحویل این کالاها آنها را در امین حضور به فروشندگان لوازم خانگی می‌دهد. از آن طرف فروشندگان لوازم خانگی 25 تا 33 درصد کاهش قیمت را در این محصولات لحاظ و در نهایت کالاها را از خریدار تحویل می‌گیرند.

وقتی کسی جنس 100 میلیون تومانی داشته باشد در نهایت می‌تواند آن را در امین حضور با قیمت 65 میلیون تومان به فروش برساند اما مشتری به این نکته توجه نمی کند که در ازای خرید اجناس 100 میلیون تومانی باید 136 میلیون تومان به فروشگاهی که قسطی از آن خرید کرده بدهد و فقط به فکر نقد کردن جنس خریداری شده است تا شاید بتواند با پول آن کار دیگری انجام دهد.

 بررسی بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد یک ساید بای ساید 45 میلیون تومانی در کارخانه با قیمت 41 میلیون تومان در بازار به فروش می رساند حال تصور کنید اگر این جنس به صورت قسطی به فردی فرخته شده باشد این فرد جنس را در بازار 30 میلیون تومان به فروش می رساند.

در این شرایط سود اصلی از آن کسبه است که دیگر جنس گران از تولید کننده نمی خرند و از آن طرف هم تولیدکننده برای فروش بیشتر به قسطی فروشی روی می آورد نکته مهم اینجاست فقط شرایط به کام مصرف کننده نیست زیرا با وجود فروش کالاهای قسطی در بازار به پولی ناچیزی رسیده که باید ماه ها درگیر پرداخت اقساط آن باشد./ تسنیم