کد خبر: ۴۲۳۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۳۷

راه‌آهن آلمان؛ پرداخت 132 میلیون یورو غرامت تاخیر

شرکت راه‌آهن آلمان؛ دویچه‌بان در سال 2023، مبلغ بی‌سابقه 132 میلیون یورو غرامت تاخیر به مشتریان خود پرداخت کرده است. این میزان ...
شرکت راه‌آهن آلمان؛ دویچه‌بان در سال ۲۰۲۳، مبلغ بی‌سابقه ۱۳۲ میلیون یورو غرامت تاخیر به مشتریان خود پرداخت کرده است. این میزان خسارت در مقایسه با سال پیش از آن، افزایش چشم‌گیری نشان می‌دهد.

سخنگوی راه‌آهن آلمان در گفتگو با خبرگزاری آلمان، با اشاره به این که دویچه‌بان طی سال گذشته مبالغ بی‌سابقه‌ای غرامت به مسافران خود پرداخت کرده است می‌گوید، این شرکت در سال گذشته، ۵.۶ میلیون درخواست غرامت را بررسی و پرداخت کرده و در نهایت مجبور شده است که به مشتریان خود مبلغ ۱۳۲.۸ میلیون یورو خسارت پرداخت کند.

به گفته سخنگوی راه‌آهن آلمان این میزان خسارت در مقایسه با سال پیش از آن یعنی ۲۰۲۲ که بالغ بر ۹۲.۷ میلیون یورو بود، افزایش چشم‌گیری نشان می‌دهد.

این شرکت می‌گوید بابت تاخیرهای یک ساعت یا بیشتر، یک چهارم هزینه بلیت و برای تاخیرهای دو ساعته یا بیشتر نیمی از نرخ بلیت را بازپرداخت می‌کند.

تنها ۶۴ درصد از قطارهای آلمان در سال ۲۰۲۳ به موقع؛ یعنی با تاخیر کمتر از شش دقیقه به مقصد رسیدند.

بر اساس اعلام راه‌آهن آلمان، در صورتی که قطارها در نتیجه اعتصاب لغو شوند، مسافران می‌توانند کل قیمت بلیت خود را پس بگیرند.

دویچه‌بان همچنین می‌گوید که این شرکت در عین حال، برای سرمایه‌گذاری‌های ضروری در نوسازی راه‌آهن، به مبالغ هنگفتی بودجه نیاز دارد