کد خبر: ۴۲۴۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۳۱

تویوتا 50 هزار خودرو را فراخوانی کرد!

تویوتا موتور اعلام کرد که از دارندگان ۵۰ هزار خودروی قدیمی در ایالات‌متحده می‌خواهد که...
تویوتا موتور اعلام کرد که از دارندگان ۵۰ هزار خودروی قدیمی در ایالات‌متحده می‌خواهد که هرچه سریعتر فراخوانی تعمیرات دریافت کنند زیرا ممکن است کیسه هوا منفجر شود و جان رانندگان را بگیرد.

به گزارش ایسنا، این خودروساز ژاپنی گفت که توصیه «رانندگی نکنید»، برخی از مدل‌های ۲۰۰۳ تا۲۰۰۴ کرولا، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ کرولا ماتریکس و RAV۴ های ۲۰۰۴ تا۲۰۰۵ با کیسه هوا تاکاتا را پوشش می‌دهد.

بیش از ۳۰ مرگ در سراسر جهان، از جمله ۲۶ مورد مرگ در ایالات متحده و صدها جراحت در وسایل نقلیه خودروسازان مختلف از سال ۲۰۰۹، به بادکننده کیسه هوای تاکاتا مرتبط است که می‌تواند منفجر شود و مشکلاتی مرتبط با آن را ایجاد کند. در دهه گذشته، بیش از ۶۷ میلیون دستگاه بادکننده کیسه هوای تاکاتا در ایالات‌متحده توسط بیش از ۲۰ خودروساز فراخوان شده‌اند که بزرگ‌ترین فراخوان ایمنی خودرو در تاریخ است.

تویوتا گفت که فراخوان RAV۴ شامل کیسه هوای راننده می‌شود، در حالی که سایر فراخوان‌ها فقط شامل کیسه هوای سرنشین جلو می‌شود. در برخی از مدل‌های کرولا و کرولا ماتریکس، خودروهای خاصی نیز درگیر فراخوان دوم هستند که می‌تواند باعث باز شدن کیسه هوا حتی بدون تصادف شود.

قبلاً هشدارهای «رانندگی نکنید» توسط خودروسازان دیگر برای خودروهایی با کیسه هوای قدیمی تاکاتا پس از تصادفات مرگبار صادر شده است. تویوتا از پاسخ دادن به این سوال که آیا این اخطار ناشی از آسیب جدی یا حادثه مرگبار یکی از خودروها بوده است، اجتناب کرد.

طبق گزارش رویترز، هوندا موتور در فوریه ۲۰۲۳ برای ۸۲۰۰ خودروی آکورا و هوندا اخطار صادر کرد. هوندا ۱۷ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح در ایالات‌متحده را در ارتباط با مشکل بادکننده تاکاتا گزارش کرده است