کد خبر: ۴۲۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۶۰

قطر دلارهای ایران را پرداخت کرد؟

سید احسان خاندوزی درباره دسترسی به منابع ارزی کشور در قطر و ترکیه گفت: در ترکیه...
سخنگوی اقتصادی دولت ضمن اعلام اینکه تا پایان دی ماه دولت هیچ استقراضی از بانک مرکزی تحت عنوان تنخواه گردان نداشته است، گفت: درباره دسترسی به منابع ارزی کشور در قطر، با وجود تعهد طرف غربی بر همراهی، تاخیر‌هایی وجود دارد. ال سی اول گشایش شده، اما سایر ال سی‌ها با تاخیر مواجه شده که امیدوارم با مذاکرات صورت گرفته، این تاخیر برطرف شود.

ایسنا نوشت: سید احسان خاندوزی درباره دسترسی به منابع ارزی کشور در قطر و ترکیه گفت: در ترکیه توافقی در سفر اخیر رئیس جمهور داشته ایم. در مورد قطر با وجود تعهد طرف غربی بر همراهی، تاخیر‌هایی وجود دارد. ال سی اول گشایش شده، اما سایر ال سی‌ها با تاخیر مواجه شده است. تست اول ال سی با موفقیت اجرا شد. امیدوارم با مذاکراتی که انجام شده است، این تاخیر برطرف شود.

وی اظهار کرد: دولت در اولویت سیاستگذاری اقتصادی خود مساله ایجاد ثبات اقتصادی کلان، مهار تورم، رشد تولید و خروج از رکود و ایجاد اشتغال را در دستور کار دارد. امروز جمعی از فعالان اقنصادی خدمت رهبری بودند و ایشان مهمترین مسئولیت دولت را بهبود محیط کسب و کار برای فعلان اقتصادی و رفع موانع تولید عنوان کردند. همچنین ایشان بر تامین مالی در بخش‌های تولیدی به خصوص تولیدکنندگان متوسط و خرد تاکید داشتند.