کد خبر: ۴۲۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۲۳

وزیر دفاع اسرائیل: پس از تکمیل عملیات در خان یونس به رفح می‌رویم

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز پنجشنبه ۱۲ بهمن مدعی شد که ارتش این دولت به تیپ حماس در رفح خواهد رسید و آن را منهدم خواهد کرد، همانطور که در حال حاضر در تلاش برای انجام این کار با گردان‌های خود در جنوب غزه است. گالانت در دیدار با لشگر ۹۸ اسرائیل گفت: «من اینجا به شما می‌گویم که ما در حال تکمیل ماموریت در خان یونس هستیم و همچنین به رفح می‌رسیم و همه افراد حماس را در آنجا از بین خواهیم برد.»
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز پنجشنبه ۱۲ بهمن مدعی شد که ارتش این دولت به تیپ حماس در رفح خواهد رسید و آن را منهدم خواهد کرد، همانطور که در حال حاضر در تلاش برای انجام این کار با گردان‌های خود در جنوب غزه است.
 
به ادعای گالانت، عملیات‌های جاری به شدت توانایی حماس را برای جنگ، تضعیف کرده است و این فشار، آنها را مجبور می‌کند با آزادی گروگان‌ها موافقت کنند.
 
گالانت در دیدار با لشگر ۹۸ اسرائیل گفت :‌« تیپ خان یونس حماس به خود می‌بالید که در برابر ارتش اسرائیل ایستادگی می‌کند، اکنون در حال فروپاشی است و من اینجا به شما می‌گویم که ما در حال تکمیل ماموریت در خان یونس هستیم و همچنین به رفح می‌رسیم و همه افراد حماس را در آنجا از بین خواهیم برد.»
 
این مقام نظامی اسرائیل مدعی شد: « آنها سلاح ندارند، مهمات ندارند، توانایی مداوای مجروحان را ندارند، تاکنون ۱۰ هزار نفر از تروریست‌ها کشته شده و ۱۰ هزار زخمی دیگر وجود دارند که توانایی جنگیدن ندارند. »
 
یوآو گالانت درباره حمله به تیپ رفح گفت که این ضربه‌ایست که توانایی آنها را به طور کامل از بین می‌برد.
 
او خطاب به سربازان اسرائیلی گفت که اقدامات آنها، چه بر روی زمین و چه در زیر زمین در خان یونس «بازگشت گروگان‌ها» را نزدیک‌تر می کند، زیرا به گفته او «حماس فقط زور را می‌فهمد».