کد خبر: ۴۲۴۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۲۵

تغییرات ثبت شده در قیمت جهانی طلا

گزارش بهتر از حد انتظار لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در آمریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده و ...
گزارش بهتر از حد انتظار لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در آمریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده و قیمت طلا را پایین آورده است. احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به دنبال انتشار این گزارش پایین آمده است.

قیمت هر اونس طلا دیروز جمعه با 0.74 درصد کاهش به 2039 دلار و 76 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.84 درصدی به 2053 دلار و 70 سنت رسیده است.

شاخص دلار 0.9 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است. سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم بالا رفته است.

کارفرمایان آمریکایی 353 هزار شغل در ماه ژانویه ایجاد کردند که بالاتر از انتصار اقتصاددان‌ها بوده است. 

تاجران حالا 70 درصد احتمال می‌دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه مه آغاز شود. این رقم قبل از انتشار این اطلاعات برابر با 92 درصد بود. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هم در این هفته احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره را بعید دانست، اما گفت نرخ تورم تا هدف دو درصد پایین می‌آید.

قیمت نقره امروز با 1.89 درصد کاهش به 22 دلار و 80 سنت رسید و پلاتین با 2.13 درصد کاهش 896 دلار و 95 سنت معامله می‌شود.