کد خبر: ۴۲۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۲۸

وزیر دفاع آمریکا: حملات جدید به یمن، پیام روشنی برای «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران» است

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا با اشاره به دور جدید تجاوز این کشور و انگلیس به مواضع انصارالله، مدعی شد که این حملات، پیام روشنی برای «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است».
ایلنا: وزیر دفاع آمریکا با اشاره به دور جدید تجاوز این کشور و انگلیس به مواضع انصارالله، مدعی شد که این حملات، پیام روشنی برای «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است».

به گزارش سی‌ان‌ان، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا با اشاره به دور جدید تجاوز این کشور و انگلیس به مواضع انصارالله، مدعی شد که این حملات، پیام روشنی برای «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است».

آستین طی بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از این حملات، مختل کردن و تضعیف بیشتر توانایی‌های انصارالله برای انجام «حملات بی‌ثبات‌کننده» خود علیه کشتی‌های آمریکایی و بین‌المللی است که به طور قانونی از دریای سرخ عبور می‌کنند.

وی ادامه داد: «نیروهای ائتلاف ۱۳ مکان مرتبط با تسلیحات حوثی‌ها شامل تأسیسات ذخیره‌سازی، سامانه‌های موشکی و پرتابگرها، سامانه‌های پدافند هوایی و رادارها می‌شود».

وزیر دفاع آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود: «این اقدام جمعی پیام روشنی را برای حوثی‌ها ارسال می‌کند که اگر حملات غیرقانونی خود به کشتی‌های بین‌المللی و کشتی‌های دریایی پایان ندهند، عواقب بیشتری را متحمل خواهند شد».