کد خبر: ۴۲۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۰۲

اولین انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها؛ پیروزی قاطع بایدن در ایالت کارولینای جنوبی

رئیس‌جمهور آمریکا توانست در اولین انتخابات مقدماتی رسمی دموکرات‌ها پیروزی قاطعانه‌ای را به دست آورد. «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان برگزاری این انتخابات به راحتی توانست دو نامزد دیگر حزب دموکرات یعنی «ماریان ویلیامسون» نویسنده آمریکایی و «دین فییلیپس» نماینده دموکرات ایالت مینه‌سوتا را در ایالتی که در سال ۲۰۲۰ نیز پیروزی قاطعانه‌ای را در آن به دست آورد، شکست دهد.
فارس: رئیس‌جمهور آمریکا توانست در اولین انتخابات مقدماتی رسمی دموکرات‌ها پیروزی قاطعانه‌ای را به دست آورد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان برگزاری این انتخابات به راحتی توانست دو نامزد دیگر حزب دموکرات یعنی «ماریان ویلیامسون» نویسنده آمریکایی و «دین فییلیپس» نماینده دموکرات ایالت مینه‌سوتا را در ایالتی که در سال ۲۰۲۰ نیز پیروزی قاطعانه‌ای را در آن به دست آورد، شکست دهد.

پیروزی بایدن در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی مبارزات انتخاباتی این کشور را یک قدم دیگر به انتخابات عمومی نزدیک‌تر می‌کند. انتخاباتی که انتظار می‌رود یکی از طولانی‌ترین و گران‌ترین انتخابات در تاریخ سیاسی آمریکا باشد.

انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان در کارولینای جنوبی در تاریخ ۲۴ فوریه برگزار خواهد شد و دونالد ترامپ به عنوان نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه به همراه «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل در آن رقابت می‌کنند.

بایدن بسیار امیدوار بود که رای ایالت کارولینای جنوبی به کاهش نگرانی‌ها در مورد انگیزه دموکرات‌ها و به طور مشخص جایگاهش در میان رای‌دهندگان سیاه پوست کمک کند. بایدن در جریان برگزاری این انتخابات توانست بیش از ۹۵ درصد آرا را به طور قاطع به خود اختصاص دهد.

در پی پیروزی بایدن در این ایالت، کمپین انتخاباتی وی بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن عنوان شد: در سال ۲۰۲۰ هم این رای‌دهندگان کارولینای جنوبی بودند که ثابت کردند، کارشناسان اشتباه می‌کنند و روح تازه‌ای به مبارزات انتخاباتی ما دادند و ما را در مسیر پیروزی برای ریاست‌جمهوری قرار دادند. اکنون بار دیگر در سال ۲۰۲۴ مردم کارولینای جنوبی ما را در مسیر پیروزی ریاست‌جمهوری قرار دادند و شکی نیست که آنها بار دیگر موجب شکست ترامپ می‌شوند.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که کمپین انتخاباتی بایدن بیش از ۴۰۰ هزار دلار برای تبلیغات در کارولینای جنوبی هزینه کرده بود تا به این طریق میزان مشارکت مردم را افزایش دهد و «کامالا هریس» معاون بایدن نیز پیش از برگزاری مراسم انتخابات مقدماتی بارها برای جلب حمایت مردم به کارولینای جنوبی سفر کرده بود.