کد خبر: ۴۲۴۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۱۳

شاخص بازار بورس، امروز ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

شاخص کل بازار سرمایه در ادامه ی حرکت نزولی خود، در پایان معاملات امروز نتوانست خود را بالای حمایت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد تثبیت کند با ۲ هزار واحد ریزش به ارتفاع ۲ میلیون ۹۸ هزار واحد رسید.
تسنیم: بازار سرمایه در ادامه روند فرسایشی و متزلل خود، امروز نیز با مجددا با برتری عرضه بر تقاضا مواجه بود و در نهایت با نزول به کار خود پایان داد. البته بررسی روند معاملات این روز‌های بازار نشان می‌دهد همانطور که تقاضای قوی در بازار وجود ندارد، از طرفی عرضه‌ی سنگین هم در بازار مشاهده نمی‌شود و به نظر می‌رسد بازار در حال تصمیم گیری برای ادامه مسیر است.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۹۸ هزار واحد رسید. همچنیننیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۱۵۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۳۸ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «اخابر» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «بپاس» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «داتام»، «فولاد» و «اخابر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فصبا»، «نخریس» و «فنر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۴ هزارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۵۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۱۷۴ نماد در محدوده مثبت و ۲۶۳ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۹۰ نماد در محدوده مثبت و ۲۳۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند.