کد خبر: ۴۲۴۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۲۰

بهای طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی

قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه (16 بهمن) کاهش یافت زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا پس از انفجار گزارش مشاغل آمریکا که ...
قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه (16 بهمن) کاهش یافت زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا پس از انفجار گزارش مشاغل آمریکا که امیدها برای کاهش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو را از بین برد، جهش کرد.

هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۳۶ دلار و ۹۶ سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا در ۲۰۵۳ دلار و ۵۰ سنت ثابت ماند. شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در هشت هفته اخیر رسید و شمش را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد، در حالی که بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا به بیش از ۴ درصد رسید.

داده‌های وزارت کار ایالات‌متحده نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه ۳۵۳ هزار شغل افزایش یافته است که تقریباً دو برابر پیش بینی ۱۸۰ هزار شغلی بود که اقتصاددانان نظرسنجی رویترز اعلام کرده بودند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته ایده کاهش نرخ بهره در بهار را رد کرد اما ابراز اطمینان کرد که تورم به هدف ۲ درصدی بانک مرکزی بازخواهد گشت. سرمایه گذاران منتظر اظهارات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو در این هفته برای سرنخ‌های بیشتر در مورد کاهش نرخ هستند.

یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ژانویه کندتر رشد کرد زیرا سفارش‌های جدید کاهش یافتند که نشان از شروعی آرام برای اقتصاد شماره دو جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۲.۶۱ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۸۹۳.۶۹ دلار رسید و پالادیوم ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۳۹.۲۶ دلار رسید.