کد خبر: ۴۲۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۴۴

با حواس جمع به پمپ بنزین بروید

شاید برایتان پیش آمده باشد که موقع بنزین زدن در برخی از پمپ بنزین ها، یکی از کارکنان جایگاه اصرار کرده باشد که خودش برایتان بنزین ...
شاید برایتان پیش آمده باشد که موقع بنزین زدن در برخی از پمپ بنزین ها، یکی از کارکنان جایگاه اصرار کرده باشد که خودش برایتان بنزین بزند، یا درخواست کرده باشد که کارت بانکی تان را به او بدهید تا پول بنزین را حساب کند و از همه شایع تر اینکه بخواهد به اصرار اکتان و محصولات مربوط به بنزین به شما بفروشد.

این جور وقت ها، آنهایی که حرفه ای‌تر هستند زیر بار نمی روند و آستین بالا زده و خودشان بنزین می زنند و حساب می کنند و می روند. اما آنهایی که تازه ماشین خریده‌اند یا هنوز مهر گواهینامه‌شان خشک نشده و راننده تازه کار محسوب می شوند، معمولا در این دام می افتند و بعد می بینند با اینکه نصف باک بنزین زده اند، اما پول یک باک بنزین از حسابشان کم شده یا حتی بیشتر. بعد هم در صحبت با دوست و آشنا متوجه می شوند که آن پولی که برای اکتان داده اند کاملا غیرضروری بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی هم این موارد را قبول دارد و حتی گفته که جایگاه داران با دستکاری نازل سوخت و ادعای خرابی باک بنزین شهروندان اقدام به فروش محصولات مربوط به بنزین می کنند که این موضوع تخلف است و به جایگاه داران و شرکت پخش فراورده های نفتی اخطار داده شده است.

بنابراین اگر با چنین مواردی رو به رو شدید، حواستان باشد که در وهله اول گول نخورید و بعد هم حتما این تخلفات را گزارش کنید و از کنارش به راحتی نگذرید.