کد خبر: ۴۲۴۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۳۹

وزیر خارجه آمریکا: عربستان همچنان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل تمایل «قوی» دارد

وزیر خارجه آمریکا، گفت که عربستان سعودی همچنان «تمایلی قوی» برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل دارد، اما ولیعهد این کشور به صراحت گفته است که جنگ در غزه باید پایان یابد و زمان روشن و معتبر و مسیری منسجم به سوی تشکیل کشور فلسطین وجود داشته باشد.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، گفت که عربستان سعودی همچنان «تمایلی قوی» برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل دارد، اما «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور به صراحت گفته است که جنگ در غزه باید پایان یابد و زمان روشن و معتبر و مسیری منسجم به سوی تشکیل کشور فلسطین وجود داشته باشد. 

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، بلینکن دوشنبه گذشته در ریاض بیش از دو ساعت با بن سلمان دیدار کرد و قرار است روز چهارشنبه با مقام‌های ارشد اسرائیل در تل‌آویو دیدار کند.


بلینکن هم در این سفر و هم در سفر قبلی خود به منطقه تأکید کرده بود که دولت اسرائیل اگر می‌خواهد به عادی‌سازی با عربستان سعودی برسد و خواستار حمایت همسایگان عرب برای امنیت و بازسازی غزه است، باید تصمیم‌های «سختی» بگیرد و به سمت راه‌حل دو کشور حرکت کند. 

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بارها ایده تشکیل کشور فلسطین را رد کرده است. وی همچنین گفته است که جنگ غزه برای ماه‌ها ادامه خواهد داشت.