کد خبر: ۴۲۴۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۸۰۴

پیام ملک سلمان در پاسخ به پیغام رئیسی

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز گذشته عبدالله بن سعود العنزی، سفیر پادشاهی عربستان سعودی در کشورمان را به حضور پذیرفت. در این دیدار سفیر عربستان سعودی پیام سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در پاسخ به پیام رئیسی، در خصوص تحولات غزه و همچنین پیام‌های تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی خطاب به رئیس جمهور ایران به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به وزیر خارجه ایران تسلیم کرد.
وزیر امور خارجه ایران روز گذشته سفیر پادشاهی عربستان سعودی در کشورمان را به حضور پذیرفت.
 
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز گذشته عبدالله بن سعود العنزی، سفیر پادشاهی عربستان سعودی در کشورمان را به حضور پذیرفت.
 
در این دیدار سفیر عربستان سعودی پیام سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در پاسخ به پیام رئیسی، در خصوص تحولات غزه و همچنین پیام‌های تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی خطاب به رئیس جمهور ایران به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به وزیر خارجه ایران تسلیم کرد.
 
در این ملاقات امیرعبداللهیان با ابراز رضایت از روند رو به رشد روابط دو کشور اظهار امیدواری کرد این روابط در همه زمینه‌ها و سطوح به صورت متوازن افزایش یابد.
 
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین افزایش همکاری‌های دوجانبه را به نفع دو کشور و منطقه دانست.
 
سفیر پادشاهی عربستان سعودی نیز با تاکید بر اینکه نگاه عربستان به روابط دو کشور راهبردی است و نه تاکتیکی، تاکید کرد: من از طرف رهبری عالی عربستان سعودی وظیفه دارم روابط را در همه زمینه‌ها ارتقا دهم.
 
وی همچنین افزود: من موضوع برقراری پروازهای عمره را پیگیری می‌کنم و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک مشکل فنی این پروازها حل و فصل گردد.