کد خبر: ۴۲۵۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۰۵

بایدن: تلاش برای آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه ادامه دارد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن برای برقراری آتش‌بسی ۶ هفته‌ای در نوار غزه تلاش می‌کند. وی درباره طرح حمله زمینی اسرائیل به رفح صرفا به گفتن این که غیرنظامیان «باید محافظت شوند» اکتفا کرد.
ایرنا: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن برای برقراری آتش‌بسی ۶ هفته‌ای در نوار غزه تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بایدن بامداد سه‌شنبه پس از دیدار با عبدالله دوم شاه اردن در کاخ سفید اظهار کرد: آمریکا برای ایجاد توافقی میان اسرائیل و حماس در مورد آزادی گروگان‌ها (اسرا) تلاش می‌کند. این توافق همچنین یک دوره آرامش فوری و پایدار که دستکم ۶ هفته خواهد بود، برقرار خواهد کرد.

وی درباره طرح حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح صرفا به گفتن این که غیرنظامیان «باید محافظت شوند» اکتفا کرد.

ملک عبدالله دوم نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید هشدار داد که حمله به رفح «یک فاجعه انسانی دیگر ایجاد خواهد کرد.»


وی افزود: نمی‌توانیم کنار بایستیم و اجازه بدهیم این وضعیت ادامه پیدا کند. ما به یک آتش‌بس پایدار نیاز داریم. این جنگ باید تمام شود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های خود خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

رژیم صهیونیستی برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

شمار شهدا از آغاز تجاوز علیه غزه از ۷ اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون به ۲۸ هزار و ۳۴۰ و شمار زخمی ها هم به ۶۷ هزار و ۹۸۴ نفر رسید.