کد خبر: ۴۲۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۹۱

نماینده کارگران در شورای عالی کار: نرخ سبد معیشت بیش از ۲۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است

باقری نماینده کارگری در شورای عالی کار گفت: با توجه به نرخ تورم آذرماه، نرخ سبد معیشت را ۲۳ میلیون و ۵۰۰ تومان محاسبه کردیم که این رقم با توجه به ارقام و اعدادِ دی ماه تغییر می‌کند و بیشتر می‌شود.
ایلنا: نماینده کارگری در شورایعالی کار گفت: با توجه به نرخ تورم آذرماه، نرخ سبد معیشت را ۲۳ میلیون و ۵۰۰ تومان محاسبه کردیم که این رقم با توجه به ارقام و اعدادِ دی ماه تغییر می‌کند و بیشتر می‌شود.

جلسه کمیته دستمزد کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران روز دوشنبه با حضور اعضای شوراهای اسلامی کار و انجمن‌های صنفی کارگران و نمایندگان کارگران شاغل در استان تهران برگزار شد. محسن باقری (نماینده کارگری در شورایعالی کار) در مورد این جلسه گفت: این جلسه یک جلسه‌ی مشورتی با حضور فعالان کارگری بود، که با توجه به نزدیک شدن به آغاز مذاکراتِ مزدیِ شورایعالی کار از فعالان و انجمن‌ها خواستیم تا ما را برای تعیین نرخ سبد معیشت یاری دهند و در مذاکراتِ مزدی از نمایندگان کارگری حمایت کنند و قدرتِ چانه‌زنیِ نمایندگان در مذاکرات بالا برود. 

باقری گفت: تورم دی ماه اعلام شده و با توجه به اینکه ملاک تعیین دستمزد در شورایعالی کار تورم دی ماه است، بنابراین داده‌های مورد نیاز را برای تعیین نرخ سبد معیشت در دست است. 

وی افزود: تعداد قابل توجهی از فعالان کارگری و انجمن‌های صنفی عضو کارگروه مزد شورای اسلامی کار در حال جمع‌آوری و پایش اطلاعات برای حمایت از نمایندگان کارگری حاضر در جلساتِ مزدیِ شورایعالی کار و تعیین رقم نرخ سبد معیشت هستند. 

رئیس کمیته مزد شوراهای اسلامی کار گفت: با توجه به نرخ تورم آذرماه، نرخ سبد معیشت را ۲۳ میلیون و ۵۰۰ تومان محاسبه کردیم که این رقم با توجه به ارقام و اعدادِ دی ماه تغییر می‌کند و بیشتر می‌شود. شوراهای اسلامی استان تهران در حال محاسبه‌ی نرخ سبد معیشت هستند و به زودی رقم آن را اطلاع خواهند داد.