کد خبر: ۴۲۵۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۱۱۸

سی‌ان‌ان از قول مقام آمریکایی: مذاکرات قاهره جدی و سازنده بود، اما توافق نهایی هنوز حاصل نشده

۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ساعت ۱۰:۴۵ - ۳ شعبان ۱۴۴۵- 2024 February 14 نسخه اصلی ویدئوجدیدترین اخبارپربیننده ترین خانهقیمت چند؟فوتبالتقویم امروزنتایج زنده ویدیو / توضیحات مدیر مرکز راهبری شبکه گاز درباره انفجار در خط لولهٔ بروجن - شهرکرد ویدیو / دقایق اولیه انفجار در خط انتقال گاز سراسری ویدیو / رقص مایک پمپئو و رئیس سیا با سربازان اسرائیلی در نزدیکی مرز غزه حمله سایبری، رای‌گیری مجلس را قیام و قعودی کرد + ویدیو ویدیو / حادثه مرگبار جشنواره‌ای در هند؛ اتصال و سقوط سیم برق ویدیو / تصاویری از انفجار خط لوله گاز در خرم‌بید فارس ویدیو / توضیحات مدیر مرکز راهبری شبکه گاز درباره انفجار در خط لولهٔ بروجن - شهرکرد ویدیو / دقایق اولیه انفجار در خط انتقال گاز سراسری ویدیو / رقص مایک پمپئو و رئیس سیا با سربازان اسرائیلی در نزدیکی مرز غزه حمله سایبری، رای‌گیری مجلس را قیام و قعودی کرد + ویدیو کد خبر: ۷۶۴۱۹۹ تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ بین الملل >> خاورمیانه پ یک مقام آمریکایی گفت که مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌ها در قاهره، سازنده و جدی بود، اما هنوز به پیشرفتی که منجر به توافق نهایی شود، نرسیده است.
ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان نوشت: یک مقام آمریکایی گفت که مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌ها در قاهره، سازنده و جدی بود، اما هنوز به پیشرفتی که منجر به توافق نهایی شود، نرسیده است.

این مقام آمریکایی افزود که مذاکرات ادامه خواهد یافت.

یک مقام آمریکایی دیگر نیز گفت که زمینه مهم اختلاف میان طرفین در مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌ها، نسبت اسرای فلسطینی به گروگان‌هایی است که به عنوان بخشی از توافق آزاد می‌شوند.

سی‌ان‌ان پیش‌تر گزارش داده بود که پیشنهاد متقابل حماس شامل درخواست آزادی همه زندانیان در زندان‌های اسرائیل از جمله زنان، کودکان، سالمندان (بالای ۵۰ سال) و بیمارانی است که تا تاریخ امضای این توافقنامه بازداشت شده‌اند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با این پیشنهاد که بیشتر از نسبت سه به یک اسرای فلسطینی به گروگان‌های اسرائیلی است و در توافق نوامبر ۲۰۲۳ گنجانده شده بود، مخالفت کرده است.

یک مقام اسرائیلی به سی‌ان‌ان گفته است که هیأت این رژیم در راه بازگشت از قاهره است. در همین حال، دو عضو ارشد حماس گفته‌اند که تاکنون هیچ برنامه‌ای برای سفر هیأتی از حماس در این هفته به مصر وجود ندارد.