کد خبر: ۴۲۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۶۰

موج بارندگی کم سابقه در راه ایران

یک فعال محیط زیست نوشت: اغلب پیش‌بینی‌های هواشناسی حکایت از ورود یک جبهه هوای به شدت باران‌زا از سمت جنوب غرب، غرب و ...
یک فعال محیط زیست نوشت: اغلب پیش‌بینی‌های هواشناسی حکایت از ورود یک جبهه هوای به شدت باران‌زا از سمت جنوب غرب، غرب و شمال غرب به فلات مرکزی ایران است که سبب رخداد باران و برف در بخش‌های قابل‌توجهی از زاگرس، ارسباران، هیرکانی تا ارتفاعات کرکس در استان اصفهان خواهد شد.

به گزارش ایران جیب از همشهری ، محمد درویش فعال محیط زیست در صفحه شخصی خود نوشت: همانطور که می‌دانید با بررسی آخرین یافته‌های آماری که شرکت مدیریت منابع آب ایران منتشر کرده، تا بیستم بهمن میزان ریزش‌های آسمانی کل کشور، ۷۴.۱ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین درازمدت ۵۵ساله - ۱۲۵.۷ میلی‌متر - ۵۱.۶ میلی متر کمتر از میانگین درازمدت بوده است. اینک این امید وجود دارد که جبهه اخیر بتواند سهم قابل توجهی از این نقصان را جبران کند.

به ویژه این خبر برای مردم استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس و لرستان که به ترتیب: ۱۹۶، ۱۶۷.۵، ۱۴۵ و ۱۰۴.۲ میلی‌متر کاهش بارندگی را در سال آبی جاری نسبت به میانگین درازمدت تجربه کرده‌اند، می‌تواند بسیار مسرت‌بخش باشد.

می‌ماند یک تمنا از مسوولین ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور و دیگر نهادهای مسوول: لطفاً جان مادرتان اینبار غافلگیر نشده و اجازه ندهید این نعمت به نقمت بدل شود!

برخی دیگر از صفحات هواشناسی نیز نوشتند: پایان رویایی بهمن ماه، آخر ماه ۹۰ درصد کشور برفی و بارانی می شوند.