کد خبر: ۴۲۵۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۰۹

انتشار یک خبر بد برای کشتی ایران

اتحادیه جهانی کشتی بدون توجه به درخواست‌های فدراسیون کشتی ایران، میزبانی رقابت‌های جهانی بزرگسالان ۲۰۲۴ در اوزان غیر المپیکی را به آلبانی سپرد.

 اتحادیه جهانی کشتی بدون توجه به درخواست‌های فدراسیون کشتی ایران، میزبانی رقابت‌های جهانی بزرگسالان ۲۰۲۴ در اوزان غیر المپیکی را به آلبانی سپرد.

اتحادیه جهانی کشتی از انتخاب تیرانا پایتخت آلبانی به عنوان میزبان رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۲۴ در اوزان غیر المپیکی خبر داد.

این رقابت ها از ۶ تا ۹ آبان سال آینده و یک هفته پس از میزبانی آلبانی از مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۴ در همان سالن برگزار می شود.

انتخاب آلبانی به عنوان میزبان دو رویداد مهم قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان و قهرمانی اوزان غیر المپیکی بزرگسالان جهان در سال ۲۰۲۴ در شرایطی رخ داده که به دلیل مسائل سیاسی، سال گذشته میلادی از دادن ویزا به تیم‌های ملی کشتی ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال در ۲۰۲۳ خودداری کرد اما با وجود اعتراض و رایزنی‌های فدراسیون کشتی طی ماه‌های گذشته، اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر میزبانی رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال در سال ۲۰۲۴ را به این کشور داد و این بار نیز میزبانی مسابقات مهم جهانی بزرگسالان ۲۰۲۴ در اوزان غیرالمپیکی را به آلبانی سپرد.

کمیته ملی المپیک ایران نیز پس از خودداری آلبانی در دادن ویزا به تیم های ملی کشتی امید ایران در سال ۲۰۲۳، اعتراض شدید خود را به این موضوع اعلام کرد. باید دید آیا این بار نیز آلبانی از دادن ویزا به تیم‌های ملی کشتی برای حضور در این ۲ رویداد مهم خودداری می‌کند یا خیر.

رقابت‌های جهانی ۲۰۲۴ در ۴ وزن غیر المپیکی ۶۱، ۷۰، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد و ۴ وزن غیر المپیکی ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی از ۶ تا ۹ آبان ۱۴۰۳ در تیرانا پایتخت آلبانی برگزار می‌شود.

همچنین ۴ وزن غیر المپیکی ۵۵، ۵۹، ۶۵ و ۷۲ کیلوگرم کشتی زنان نیز به عنوان اوزان غیر المپیکی برگزار می‌شود.