کد خبر: ۴۲۵۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۱۳

محرومیت ۱۶ ورزشکار ایرانی در سال ۲۰۲۳ به خاطر دوپینگ

۱۶ ورزشکار ایرانی از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تا اواخر بهمن ماه سال جاری به دلیل تخلف ناشی از دوپینگ با محرومیت‌ از تمامی فعالیت‌های ورزشی در بازه‌های زمانی مشخص مواجه شده‌اند.
ایسنا: ۱۶ ورزشکار ایرانی از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تا اواخر بهمن ماه سال جاری به دلیل تخلف ناشی از دوپینگ با محرومیت‌ از تمامی فعالیت‌های ورزشی در بازه‌های زمانی مشخص مواجه شده‌اند.

آمار نمونه‌گیری دوپینگ از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تا اواخر  بهمن‌ماه سال جاری از رشته‌های مختلف ورزشی نشان می‌دهد که با نمونه‌گیری ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، ۱۶ ورزشکار از رشته‌های مختلف اعم از کشتی پهلوانی، وزنه‌برداری، جودو، کوراش، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی،‌ پاراکانو، فوتبال و پارادو و میدانی با محرومیت ناشی از دوپینگ مواجه شده‌اند.

در ادامه اسامی ورزشکاران محروم ناشی از تخلف دوپینگ از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تا اواخر بهمن‌ماه سال جاری که تعداد آن‌ها به ۱۶ مورد می‌رسد، آمده است:

باید خاطرنشان کرد که تعداد پرونده‌های قطعی دوپینگ منجر به صدور رای در سال ۲۰۲۳ کماکان بسته نشده است و پس از مراحل استیناف‌خواهی و صدور رای، سایر آرا نیز اعلام می‌شود.