کد خبر: ۴۲۵۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۸۲

حداکثر قبض دریافتی مشترکان بدمصرف آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از پرداخت 3 میلیارد تومان جایزه خوش‌مصرفی به مشترکان آب در پایتخت خبر داد و گفت ...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از پرداخت 3 میلیارد تومان جایزه خوش‌مصرفی به مشترکان آب در پایتخت خبر داد و گفت: شهروندان تهرانی با نصب مخزن ذخیره آب در منازل به کاهش هدررفت آب کمک کردند.

محسن اردکانی، درباره وضعیت نشتی آب از سد لار در استان تهران، اظهار کرد: سد لار قبل از انقلاب ساخته شده که حدود یک میلیارد مترمکعب حجم ذخیره دارد.

وی ادامه داد: به دلیل نشتی که در حوضچه این سد وجود دارد تا کنون بیشتر از ۴۵۰ میلیون مترمکعب ذخیره آبی نداشته و آب از دریاچه سد فرار به پایین‌دست دارد.

مدیرعامل آبفای استان تهران خاطرنشان کرد: اکنون طرحی به نام طرح علاج‌بخشی سد لار در شرکت آب منطقه‌ای تهران در حال اجراست. اردکانی گفت: بر اساس این طرح ۱۶۲ میلیون مترمکعب آب در سال، آبی که بسیار گوارا و باکیفیت از حوضچه سد نشت می‌یابد و به سمت دریای خزر می‌رود، به‌وسیله یک تونل ۲۸ کیلومتری به تصفیه‌خانه پنجم پایتخت در شرق تهران و منطقه سوهانک منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۸ کیلومتر از این طرح اجرا شده و ۲۰ کیلومتر آن باقی مانده است که تکمیل آن اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی و زمان ۲ ساله نیاز دارد.

 وی گفت: با اجرای این طرح ارتباط بین مخازن و تصفیه‌خانه‌ها و امکان انتقال آب از سامانه غرب به شرق، از شرق به غرب و از شمال به جنوب فراهم می‌شود و کمک شایان توجهی در مدیریت بهینه توزیع آب خواهد داشت. می‌توانیم از منابع محدود حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم و این طرحی است که بهره‌وری آب را هم در استان و هم در شهر تهران ارتقا می‌دهد.

وی درباره وضعیت مشترکان بدمصرف آب، خاطرنشان کرد: کسی که ۵۰ مترمکعب آب و بیش از ۴ برابر الگو (۱۲ مترمکعب) در ماه مصرف کند که معادل ۵۰ هزار لیتر آب است، حداکثر قبضی که دریافت می‌کند 1.5 میلیون تومان است که رقم بالایی نیست.

مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به جایزه خوش‌مصرفی، بیان کرد: اگر میزان آب مصرفی فردی در یک دوره نسبت به دوره مشابه سال قبل پایین‌تر از الگو قرار گیرد، ما به‌ازای هر مترمکعب که پایین‌تر قرار گیرد، جایزه خوش‌مصرفی دریافت می‌کند.