کد خبر: ۴۲۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۶

قیمت روز گوشت مرغ 1402/12/08

مشاهدات میدانی در شهر تهران نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ کاهش یافته است. این محصول تا چندی پیش در محدوده هر کیلوگرم ...
مشاهدات میدانی خبر از کاهش قیمت مرغ دارد به طوری که این محصول در خرد فروشی ها به قیمت 79 هزار تومان به فروش می رسد و به قیمت مصوب خود نزدیک شده است.

مشاهدات میدانی در شهر تهران نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ کاهش یافته است. این محصول تا چندی پیش در محدوده هر کیلوگرم 95 هزار تومان به فروش می‌رسید و حتی در ماه های قبل 100 هزار تومان را نیز تجربه کرده بود اما اکنون در محدوده 79 هزار تومان به فروش می رسد و دیگر خبری از وجود صف های طولانی در میادین میوه و تره بار نیست.

وزیر جهادکشاورزی در این ارتباط گفته است که میزان جوجه ریزی ماهانه از 151 میلیون قطعه در ماه عبور کرده است که این رقم خود به معنی رکورد جوجه ریزی است.

وی همچنین پیش بینی کرده است که میزان جوجه ریزی در فروردین ماه از بهمن نیز بیشتر خواهد بود.

البته باید توجه داشت که گرانی های گوشت قرمز تقاضا برای مرغ در کشور را افزایش داده و از طرفی جمعیت کشور با حضور مهاجران افغانستانی افزایش یافته که برای تامین این تقاضا افزایش جوجه ریزی طبیعی و ضروری ست اما زمزمه هایی نیز در ارتباط با باز شدن مسیر صادرات مرغ شنیده می‌شود.

با توجه به اینکه مرغ کالای اساسی و یارانه ای است و برای تولید این محصول ارز دولتی اختصاص داده می شود صادرات این محصول بر اساس قوانین موجود ممنوع است و حتی ممکن است آرامش شکننده بازار را بر هم زند.